گلوگاه ما

دانشجویان شهرستان گلوگاه با اشاره به نقش برجسته و ویژه شهید مطهری در روشنگری و تببین ارزش های اسلامی ، بر ضرورت تبیین نقش برجسته ایشان در پایه گذاری جریان فكری انقلاب و نظام اسلامی تاكید كردند.

 

یك دانشجوی گلوگاهی گفت : استاد مطهری در راه بیان حق و حقیقت به شهادت رسید و بهره‌مندی از آثار برجای مانده از ایشان تضمین كننده رسیدن به یك زندگی آبرومندانه و شرافتمندانه است.

 

‘ محمود عظیمی ‘ افزود : در زمان حیات شهید مطهری ، معتقدان به تفكرات غربی و التقاطی قصد داشتند اندیشه‌ اسلام ناب را از بین ببرند و به انحراف بكشانند كه شهید مطهری ، عالمانه ، هوشمندانه و با جرات وارد این صحنه شد كه نتیجه‌ آن پایه‌گذاری جریان فكری انقلاب اسلامی بود.

 

وی كه دانشجوی رشته علوم اجتماعی است ، ادامه داد : در عصر حاضر با اطمینان خاطر می توان اندیشه‌های ناب و مطهر شهید مطهری را به عنوان منبع مورد تایید اسلام، قرآن، اهل بیت و همچنین امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری به جامعه معرفی كرد.

 

این دانشجوی گلوگاهی گفت : شهید مطهری به عنوان عالمی وارسته همواره مورد توجه جوانان قرار داشت و باید آثار و اندیشه‌های این شهید بزرگ بیش از گذشته در معرض دید جوانان و نوجوانان قرار گیرد تا آنان با شناخت این دانشمند و معلم نمونه در مسیر توسعه و پیشرفت كشور گام بر‌دارند.

 

یك دانشجوی دیگر گلوگاهی  گفت : استاد مطهری دارای فكر و اندیشه ناب بود كه بر اذهان همه اثر عمیق داشت به گونه‌ای كه مطهری را می‌توان به عنوان متفكری اندیشمند دانست كه با دریافت اندیشه‌های غربی و كنكاش این اندیشه‌ها و حذف مسایل انحرافی، خالصی‌های علوم غربی را دریافت و با تغییر آن با الگوهای اسلامی نسبت به ترویج و اشاعه این اندیشه‌ها در كشور اقدام كرد.

 

‘ امین خادملو ‘ افزود : شهید مطهری به عنوان نمونه‌ای كامل از استادی پژوهش‌محور توانست با استفاده از روش‌های ماندگار در تبیین دین و بهره‌برداری درست از همه دانش‌های بشری ، به گونه‌ای عمل كند كه بسیاری وی را عالم ربانی بدانند.

 

وی پاكدامنی ، دینداری ، انصاف ، روشنی ، تعلیم و صیانت نفس را از ویژگی‌های یك استاد نمونه برشمرد و اظهار داشت: استاد بی‌دین در دانشگاه سم مهلكی ایجاد می‌كند و جامعه را می‌میراند، بنابر‌این باید در انتخاب استاد دقت شود و اگر می‌خواهیم توفیق داشته باشیم باید اساتید ما مانند استاد شهید مطهری عمل كنند.

 

خادملو با بیان اینكه خلاقیت، نوآوری، ابتكار، دشمن‌شناسی، آشنایی با مكاتب مختلف و آزادگی از مهم‌ترین خصوصیات شهید مرتضی مطهری است ، افزود : برای شناخت كامل ایشان ، نباید مشتركات وی و دیگر افراد مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد بلكه باید به ویژگی‌های منحصربه فرد مطهری توجه ویژه صورت گیرد.

 

این دانشجوی گلوگاهی یادآور شد : شهید مطهری با ژرف‌اندیشی و تربیت دانشجویان و طلاب جوان توانست خدمات برجسته‌ای در راه ترغیب مكتب اسلام در عصر حاضر انجام دهد، به طوری كه بنیانگذار جمهوری اسلامی، جمله بسیار ارزشمندی در رابطه با اثرات ماندگار آیت الله مطهری بیان كرد و به نظر نمی‌رسد چنین جملاتی را در رابطه با كسی بیان كرده باشد تا این حد كه همه كتاب‌های ایشان را بدون هیچ قید و شرطی تایید كردند.

 

یكی از دانشجویان دختر گلوگاه نیز گفت : حذف فیزیكی اندیشمندان و متفكران كشور ما همچون شهید مطهری نشان می‌دهد كه یك معلم می‌تواند در جامعه تأثیرگذار باشد، از این رو نقش و رسالت معلم بسیار سنگین است و در طول 31 سال انقلاب معلمان برای هدایت جامعه تلاش و ایثارگری‌های فراوانی كرده‌اند.

 

‘ آروز خواجوی ‘ با بیان اینكه معلمان پس از دفاع مقدس در جهاد علمی نقش‌آفرینی كردند، افزود : هر كجا كه رشد و پیشرفتی می‌بینیم به نقش و جایگاه معلم مرتبط است و اگر سالروز شهادت استاد مطهری به روز معلم نامگذاری شده نشان دهنده نقش ویژه این قشر در تداوم حركت ملت و انقلاب است.

 

وی كه دانشجوی رشته تربیت بدنی دانشگاه پیام نور بهشهر است ، اظهار داشت : امروز با وجود تمام تحولات در عرصه‌های مختلف به خصوص ارتباط و فناوری، نه تنها اهمیت تعلیم و تربیت استاد و معلم كاهش نیافته است بلكه هر روز بر جایگاه رفیع آن افزوده می‌شود.

 

این دانشجوی گلوگاهی ادامه داد : زمان‌شناسی، نیازشناسی و مخاطب‌شناسی در واقع از ویژگی‌های بارز آثار ارزشمند شهید مطهری است و همین عناصر سبب شده كه آثارش همیشه بالنده، كارآمد و آیینه زلال زندگی ما انسان‌ها باشد.

 

وی با بیان این‌كه یكی از ظرایف كار شهید مطهری پرداختن به مسایل حقیقی و اساسی دین بوده است، اظهار داشت: این شهید در كنار تبلیغ و ترویج واجبات الهی از جمله نماز و حساس بودن به ادای آن در اول وقت سعی می‌كرد با قرائت روزانه قرآن از این كتاب الهی برای خود توشه روشنگرانه و حقیقی فراهم كند./ایرنا

 ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: