گلوگاه ما

سردار نقدی: اگر به جاي ترانه براي خليج فارس و ابوموسي، سرمايه ايرانيان را برگردانيم فرو مي پاشند

رييس سازمان بسيج مستضعفين گفت: اگر هيئات حسيني بخواهند رسالت اصلي خود را كه تبيين قيام كربلا مي باشد به درستي انجام دهند بايد بدانند اصلي ترين رسالتشان امر به معروف و نهي از منكر است.

به گزارش پايگاه اينترنتي بسيج، سرتيپ بسيجي محمدرضا نقدي – رييس سازمان بسيج مستضعفين – در همايش مسئولان هيئت هاي رزمندگان اسلام در سراسر كشور كه به مدت دو روز در جوار مسجد مقدس جمكران برگزار مي گردد گفت: اگر هيئات حسيني بخواهند رسالت اصلي خود را كه تبيين قيام كربلا مي باشد به درستي انجام دهند بايد بدانند اصلي ترين رسالتشان استمرار بخشيدن به نهضت حسيني است كه همان امر به معروف و نهي از منكر است كه بالاترين جهاد در راه خداست.
سردار نقدي با اشاره به مصاديق اين فريضه الهي بيان كرد: مهمترين موضوعات براي امر به معروف فرمايش امام خامنه اي در نامگذاري سال به توليد ملي مي باشد و نبايد دايره اين فريضه را صرفاً به روابط اجتماعي محدود نماييم اگرچه امر به حجاب هم بسيار مهم مي باشد ولي منكرات و معروفات بسيار زيادي هست كه بايد لحاظ شود و از مهمترين آنها توليد داخلي است.
ايشان كلام رهبري را حكيمانه ترين موضع روزگار دانسته و تصريح كرد: آنچه رهبري معظم به عنوان دانشمندترين و برجسته ترين عالم روزگار با بهره گيري از مشورت بسياري از انديشمندان و آگاهان اطراف خويش بيان مي كنند بايستي قدر دانسته و با تمام وجود به آن عمل كرد.
رييس سازمان بسيج مستضعفين گفت: وقتي بازار مصرف ما به كشورهاي خارجي واگذار شد توليد ملي و اشتغال جوانان كشورمان تعطيل خواهد شد.
وي علت گراني برخي كالاهاي ايراني را عدم توجه مردم به توليد داخلي دانسته و بيان كرد: هنگامي كه به دليل عدم توجه به كالاي داخلي، كارخانه ها با كمترين ظرفيت ممكن به توليد بپردازند بالاجبار هزينه هاي عمومي اداره كارخانه موجب افزايش قيمت آن كالا مي گردد.
سردار نقدي به آثار سوء خريد كالاي خارجي اشاره كرده و ادامه داد: از مسائل مهم رونق كالاي خارجي تهديد دشمنان است چرا كه استكبار در تمام عرصه ها شكست خورده و تمام اميدش به چپاول اقتصادي ماست تا شايد بتواند ايران اسلامي را كه الگوي ملت ها گرديده از بين ببرد.
ايشان با اشاره به قيام هاي مردمي در سراسر جهان تصريح كرد: امروز مردم دنيا كه به دنبال انقلاب اسلامي بيدار شده و عليه حكام ستمگرشان قيام نموده اند نياز اصلي خود را الگوي كاملي از اداره جامعه مي دانند و همين امر رونق اقتصاد كشورمان را بيش از پيش مهم مي نماياند چرا كه ايران اسلامي در عرصه هاي سياسي، فرهنگي و دفاعي موفقيت هاي خود را به اثبات رسانده است و امروز روز اثبات قابليت هاي اقتصادي اسلام است.
رييس سازمان بسيج مستضعفين مشكل عمده در مسئله توليد را فرهنگ سازي دانسته و عنوان كرد: 63 درصد زمين هاي قابل كشاورزي در كشور باير است و دو ميليون هكتار زمين آماده كشت زير سدها بدون شبكه آبياري مانده است كه فرهنگ سازي در زمينه كارگري و ارزش كار مي تواند به رفع اين معضل كمك كند.
وي با اشاره به موفقيت هاي بسيج در دفاع مقدس بيان كرد: همانطور كه سپاه در جنگ تحميلي فرمانده ميدان بود و بسيجيان را در اداره جنگ به كار گرفت امروز نيز در عرصه اقتصادي دولت فرمانده است و ما از دولت مي خواهيم ظرفيت بي منتهاي بسيجيان را در تحول اقتصادي و ارتقاء توليد ملي استفاده نمايد.
رييس سازمان بسيج مستضعفين گفت: سازمان بسيج طرح هايي را به مناسبت سال توليد ملي به دستگاه هاي مختلف ارائه داده و كماكان در انتظار پاسخ دولتمردان مي باشد.
ايشان همچنين به بحث جعل عنوان خليج فارس و يا مواضع خصمانه امارات در خصوص جزيره ابوموسي اشاره كرده و گفت: بهتر است به جاي ترانه براي خليج فارس و ابوموسي، سرمايه هاي عظيمي را كه ايرانيان به بانك هاي امارات برده اند به ايران برگردانيم تا فروپاشند.
ايشان با اشاره به اعزام سالانه بيش از 900 هزار زائر ايراني به خانه خدا بيان كرد: اين زائران حداقل هزار ميليارد تومان سوغات از عربستان خريد مي كنند كه از يك طرف وهابيت را نفرين مي كنند و از طرف ديگر به بازار آنها رونق مي دهند و ما مي توانيم با فرهنگ سازي در خريد سوغات از داخل كشور به جاي تقويت دشمنان اسلام با اين مبلغ، دويست هزار شغل براي جوانان ايراني ايجاد كنيم.
سردار نقدي شعاري بودن صرف را مذموم دانسته و تصريح كرد: فرياد و شعار ما بايد توام با عمل باشد و همگان به ويژه هيئات مذهبي بايستي به اين امر توجه نمايند و اين بزرگترين امر به معروف مي باشد.
رييس سازمان بسيج مستضعفين با اشاره به حجم وسيع تبليغ كالاي خارجي در سطح شهر تهران پس از نامگذاري سال به نام توليد ملي گفت: عده اي توطئه مي كنند تا شعار سال محقق نشود و بسيج وظيفه دارد به عنوان توده ملت در تحقق منويات راهبردي رهبري تلاش كند./ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: