کد خبر : 1588
تاریخ انتشار : جمعه 18 می 2012 - 18:47
90 بازدید

اروپا بايد باور جديدي براي ملت ايران ايجاد كند/تهديد ملت ايران به هيچ وجه كاربرد ندارد

اروپا بايد باور جديدي براي ملت ايران ايجاد كند/تهديد ملت ايران به هيچ وجه كاربرد ندارد

خطيب نماز جمعه تهران با اشاره به مذاكرات سوم خرداد: اروپا بايد باور جديدي براي ملت ايران ايجاد كند/تهديد ملت ايران به هيچ وجه كاربرد ندارد خطيب نماز جمعه تهران گفت: نشست استانبول نشان داد منطق مردم و ملت ايران و نظام اسلامي مبتني بر منطق و گفت‌وگو است و هيچ‌گاه از گفتمان مضايقه ندارند.

خطيب نماز جمعه تهران با اشاره به مذاكرات سوم خرداد:

اروپا بايد باور جديدي براي ملت ايران ايجاد كند/تهديد ملت ايران به هيچ وجه كاربرد ندارد

خطيب نماز جمعه تهران گفت: نشست استانبول نشان داد منطق مردم و ملت ايران و نظام اسلامي مبتني بر منطق و گفت‌وگو است و هيچ‌گاه از گفتمان مضايقه ندارند.

حجت‌الاسلام و المسلمين كاظم صديقي در خطبه‌هاي نماز جمعه‌ اين هفته تهران با تبريك به مناسبت ميلادت حضرت صديقه طاهره و همچنين حضرت امام(ره) به بيانات مقام معظم رهبري در جمع مداحان و شعراي اهل بيت عصمت و طهارت(ع) اشاره كرد و يادآور شد: حجاب براي زن متانت، شخصيت و زيبايي است و خودنمايي هم به ضرر دنياي زن‌ها و ديگران است و هم براي آخرت‌شان مشكل‌آفرين است.

وي با بيان اين‌كه «چادر مثل عمامه است كه نشان پيامبر (ص) بود» افزود: بايد همه جاي دنيا چادر نشانه‌ پاكي ، شجاعت، شهامت، مديريت در منزل، و غيره باشد و مثل تبليغ عرفي و سياسي باشد؛ چراكه شاهديم در بسياري از مردم دنيا به خاطر تحقيق در مورد چادر و در نتيجه آن مسلمان شده‌اند.

وي در ادامه به نشست بغداد در روز سوم خرداد اشاره كرد و گفت: در نشستي كه در پيش است همان‌طور كه نشست استانبول نشان داد شاهد خواهيم بود كه منطق ملت ايران و نظام اسلامي مبتني بر گفت‌وگوست و هيچ‌گاه از گفتمان مضايقه ندارند چون هيچ چيزي كم ندارند و كسي كه پر است مطلبي ندارد كه موجب سرافكندگي او باشد. پس همه جا با قدرت حضور دارند.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اين‌كه «گفتمان ما طرفداري از حق است» گفت: ما طرفدار حقوق عموم بشر هستيم و به حق خودمان پايبند هستيم و هميشه گفته‌ايم مساله‌ هسته‌يي علوم هسته‌يي و فناوري هسته‌يي براي همه و سلاح هسته‌يي براي هيچ‌كس. پس به دنبال خلع سلاح كساني هستيم كه مجهز به اين شاخ هستند. عقل ندارند ولي شاخ دارند و از اين صنعت پيشرفته عليه حيات بشر استفاده كردند و بشريت را تهديد مي‌كنند.

وي با بيان اين‌كه «سلاح ما ايمان جوانان ماست» تصريح كرد: سلاح ما پايگاه اقتدار ولايت فقيه ما، روح حماسي عاشورايي و حسيني ماست و ما با داشتن چنين سلاحي نياز به سلاح اتمي نداريم.

خطيب نماز جمعه اين هفته تهران گفت: مرجع نايب امام زمان ما كه اركان نظام ما و دانشمندان هسته‌يي ما مقلد ايشان هستند، داشتن سلاح هسته‌يي را حرام اعلام كرده‌اند. ملت ما و همه‌ ملت‌هايي كه به اسلام و علم راستين اسلامي پايبند هستند به احترام اين فتوا و نظريه فقهي هرگز به چنين كاري اقدام نمي‌كنند.

وي خطاب به سران اروپا و گروه 1+5 گفت: بدانيد ملت ايران مقتدر، ايستاده است و از حقوق هسته‌يي خود دفاع خواهد كرد. همان‌طور كه تاكنون ايران و نظام اسلامي ايران نشان داده در جلب اعتماد دنيا از هيچ حركتي مضايقه نمي‌كند و هميشه گفتماني شفافبه جهان ارائه داده است و حتي در غالب آژانس اسرار ما در منظر و مورد ديدشان قرار گرفته است پس همه جا جلب اعتماد كرده‌ايم و حالا نوبت اروپاست كه باور جديدي براي ملت ايران ايجاد كند كه اهل منطق هستند و بدانند كه تهديد ملت ايران به هيچ وجه كاربرد ندارد.

وي به حركت‌هاي مردم مظلوم بحرين نيز اشاره كرد و افزود: انواع جنايت‌ها با چراغ سبز آمريكا و كمك مستقيم عربستان صعودي عليه مردم مظلوم بحرين انجام مي‌شود و اخيرا بعد از آن‌كه ديدند اقدامات‌شان جواب نمي‌دهد از انواع تاكتيك‌هاي خود و حضور نظامي استفاده كردند و توطئه‌ اخيرشان كه نشان دهنده‌ ضعف‌شان است را مطرح كردند و آن بحث الحاق بحرين و عربستان است كه اسم آن را وحدت مي‌گذارند، اما بناي‌شان بر آن است كه بحرين را تسليم خود كنند يعني هويت خود را بر كشور ديگري تسليم كنند و اين توطئه‌اي با چراغ سبز آمريكا و صهيونيستم است، اما بايد بدانند مردم بحرين و مردم مسلمان منطقه و جهان هرگز اين توطئه را تحمل نخواهند كرد.

وي با بيان اين‌كه «عربستان صعودي در موضع ضعف است» تصريح كرد: عربستان اگر قدرت دارد دو جزيره‌اش را كه سال‌هاست در اختيار صهيونيست‌هاست به دست آورد كه حتي يك گلوله مقابل آن‌ها به كار نبرده است. با چه رويي در يك كشور همسايه شرارت مي‌كند كه در نهايت چيزي جز رسوايي عايد او نخواهد شد.

وي با بيان اين‌كه «توقع همه ملت‌های آزاده این است كه روز اول خرداد شورای حقوق بشر در ژنو پرونده جنایت‌های آل خلیفه و حکومت بحرین را مطرح کند تا این کشورها جبران مافات کنند» افزود: خواسته ما این است که شورای حقوق بشر با یک قطعنامه قابل قبول حق ملت بحرین را تبیین و آل خلیفه را سر جایش بنشاند.

صديقي به سالگرد وفات سه مرجع بزرگ آيات عظام گلپايگاني، عراقي، و بهجت نيز اشاره كرد و افزود: رحلت اين سه مرجع بزرگ را كه جزو عظمت‌هاي اسلامي بودند و هميشه شاهد حمايت‌شان از نهضت و انقلاب و حراست‌شان از ارزش‌هاي اسلامي و انقلابي و حمايت‌شان از ولايت فقيه بوده‌ايم را به امام زمان(عج) و ملت مسلمان جهان تسليت عرض مي‌كنم.

وي همچنين به طرح برگزاری مراسم رژه همجنس‌بازان در کشور آذربایجان اشاره كرد و گفت: اخیراً حکومت آذربایجان به دنبال برگزاری مراسم سخیف رژه همجنس‌بازان در این کشور است. موضوع حمايت از هم جنس‌بازان در آذربايجان كه 90 درصد مردم اين كشور شيعه و مسلمان و از دوستداران اهل بيت عصمت و طهارت(ع) هستند بسيار تاسف بار است.

وي افزود: بحث حمايت از مساله همجنس‌بازي در كشور آذربايجان بسيار سخيف و شرم آور است و اين‌كه كشوري كه خود در فقر به سر مي‌برد از حقوق بيت‌المال در راستاي حمايت از اين موضوع استفاده كند بسيار ناراحت كننده است؛ چراكه در ميان كشورهايي كه از مساله همجنس‌بازي حمايت مي‌كنند تا به حال كشور آلمان بيشترين هزينه‌ را كرده است. اين‌كه امروز كشور آذربايجان هزينه‌هاي بسيار بالايي براي راهپيمايي اين گروه انجام دهد بسيار ناراحت كننده است.

صديقي با بيان اين‌كه «با فطرت انسان‌ها نمي‌توان با سرنيزه مقابله كرد» ادامه داد:‌ مردم آذربايجان مقيد هستند و در مقابل اين حركت خواهند ايستاد و حکومت آذربایجان نبايد رضایت مسلمانان کشورش را با رضایت آمریکا و اسرائیل معامله کند؛ چراكه اين حركت با عقل و منطق هماهنگ نيست و از نظر سياسي نيز به نفع‌شان نخواهد بود.

وي همچنين به سالگرد فتح خرمشهر اشاره كرد و گفت: فتح خرمشهر نقطه عطفي بود به طوري كه امام(ره) فرمود خرمشهر را خدا آزاد كرد.

وي به اعتصاب غذاي 1600 اسير فلسطيني در زندان‌هاي صهيونيسم نيز اشاره و تصريح كرد: اسرا با ايستادگي خود باعث عقب نشاندن اسراييل جنايت‌كار شدند و بايد بدانند كه ما با آن‌ها همدردي مي‌كنيم.

 صديقي همچنين در خطبه‌هاي اول نمازجمعه‌ اين هفته تهران به اسرار و رموزي كه پروردگار در نماز قرار داده است اشاره كرد و گفت: لباس جزو امور لازم در نماز است و نمازگزار بايد پوشش داشته باشد.

وي با بيان اين‌كه «عرف بشر در تمام مكاتب اين است كه در هر محفل و جايگاهي و كشوري هر كس كه بخواهد حضور پيدا كند بايد متناسب با وضع آن‌جا لباس به تن كند» تصريح كرد: محضري با عظمت‌تر از محضر پروردگار متعال نيست كه بايد آراسته در اين محضر حاضر شويم.

وي با اشاره به روايتي از پيامبر اكرم(ص) گفت: پيامبر اكرم(ص) فرمودند در دنياي شما سه چيز را دوست دارم 1 – عطر 2- نساء 3- صلوات يعني عطر زدن و همسر داشتن در محتواي نماز و تمركز داشتن در نماز نقش دارد.

خطيب نماز جمعه تهران افزود: هم حكومت و هم فرهنگسازان و رسانه‌هاي گروهي براي رضاي خدا بايد به مساله ترويج و تسهيل ازدواج بپردازند و به داد جوانان برسند چون كسي كه زن ندارد پوشش ندارد و آبروي لازم را با زن گرفتن پيدا مي‌كند و در واقع عزب بودن نوعي نقص است و كساني كه اهل نماز هستند به حكم اهل نماز بودن‌شان بايد تشكيل خانواده دهند و در اين راستا هر كس بايد هر كاري كه مي‌تواند انجام دهد و حتي در اين رابطه اتاق فكر تشكيل شود.

وي همچنين به زبان آذربايجاني در پايان خطبه‌ دوم با مردم مسلمان آذربايجان ابراز همدردي كرد.

ايسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

https://www.zorganicsinstitute.edu/profile/slot-online-terbaik-dan-terpercaya/profile

https://www.visitlewisfarms.com/profile/slot-online-terbaik-dan-terpercaya/profile

https://www.barescatapas.co.uk/profile/slot-online-terbaik-dan-terpercaya/profile

https://www.indianmehfil.co.uk/profile/slot-online-terbaik-dan-terpercaya/profile

https://www.philcoulter.com/profile/slot-online-terbaik-dan-terpercaya/profile

https://www.cambute05drsalazar.com/profile/slot-online-terbaik-dan-terpercaya/profile

https://www.chefsgallery.com.au/profile/slot-online-terbaik-dan-terpercaya/profile

https://www.youth-impact.org/profile/slot-online-terbaik-dan-terpercaya/profile

https://www.chiptunning.com.br/profile/slot-online-terbaik-dan-terpercaya/profile

https://www.rsg.gg/profile/daftar-slot-terbaik-dan-terpercaya/profile

https://www.visitlewisfarms.com/profile/daftar-slot-terbaik-dan-terpercaya/profile

https://www.bcsda.org.au/profile/slot-terbaik-dan-terpercaya/profile

https://www.weadartists.org/profile/slot-terbaik-dan-terpercaya/profile

https://www.chefsgallery.com.au/profile/slot-terbaik-dan-terpercaya/profile

https://www.onephisigmasigma.org/profile/slot-terbaik-dan-terpercaya/profile

https://www.zorganicsinstitute.edu/profile/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya/profile

https://www.youth-impact.org/profile/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya/profile

https://www.philcoulter.com/profile/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya/profile

https://www.m3creative.net/profile/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya/profile

https://www.dogwoodarts.com/profile/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya/profile

https://www.thinkrci.com/profile/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/profile

https://www.shaveparlor.net/profile/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/profile

https://www.ketoshow.org/profile/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/profile

https://www.cambute05drsalazar.com/profile/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/profile

https://www.osmemorialistas.com.br/profile/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/profile

https://www.trimurcia.org/profile/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/profile

https://www.neetsarthi.com/profile/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/profile

https://www.neetsarthi.com/forum/general-discussions/15-daftar-situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1-2022

https://kosminenaani.com/foorumi/profile/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-2022/

https://jabiru.net.au/service/technical-forum/profile/daftar-situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-2022/

https://www.zorganicsinstitute.edu/profile/situs-slot-gacor-hari-ini-2022/profile

https://www.visitlewisfarms.com/profile/situs-slot-gacor-hari-ini-2022/profile

https://www.barescatapas.co.uk/profile/situs-slot-gacor-hari-ini-2022/profile

https://www.indianmehfil.co.uk/profile/situs-slot-gacor-hari-ini-2022/profile

https://www.philcoulter.com/profile/situs-slot-gacor-hari-ini-2022/profile

https://www.cambute05drsalazar.com/profile/situs-slot-gacor-hari-ini-2022/profile

https://www.chefsgallery.com.au/profile/situs-slot-gacor-hari-ini-2022/profile

https://www.youth-impact.org/profile/situs-slot-gacor-hari-ini-2022/profile

https://www.chiptunning.com.br/profile/situs-slot-gacor-hari-ini-2022/profile

https://www.lanube.21.edu.ar/profile/situs-slot-gacor-hari-ini-2022/profile

https://www.roboteria.com.br/profile/situs-slot-gacor-hari-ini-2022/profile

https://www.barbaramoorefineart.com/profile/situs-slot-gacor-hari-ini-2022/profile

https://www.camaraelisiario.sp.gov.br/profile/situs-slot-gacor-hari-ini-2022/profile

https://www.braspen.org/profile/situs-judi-slot-gacor-terbaik-dan-terpercaya/profile

https://www.swensoncenter.org/profile/situs-judi-slot-gacor-terbaik-dan-terpercaya/profile

https://www.coolblueadventures.com/profile/situs-judi-slot-gacor-terbaik-dan-terpercaya/profile

https://www.barbaramoorefineart.com/profile/situs-judi-slot-gacor-terbaik-dan-terpercaya/profile

https://www.carbrookcentre.qld.edu.au/profile/daftar-situs-judi-slot-gacor/profile

https://www.indianmehfil.co.uk/profile/daftar-situs-judi-slot-gacor-terbaik-dan-terpercaya/profile

https://www.raceofchampions.com/profile/situs-judi-slot-gacor-terbaik-dan-terpercaya/profile

https://www.philcoulter.com/profile/situs-judi-slot-gacor-terbaik-dan-terpercaya/profile

https://www.lupinewoods.co.uk/forum/general-discussions/18-kumpulan-daftar-situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1-2022-paling-gacor

https://gitare.info/community/profile/slot-gacor/

https://mijnfitnessaanpak.nl/forum/profiel/slot-gacor/

https://gestelligence.com/community/profile/situs-judi-slot-gacor-terbaik-dan-terpercaya/

https://grailoftheserpent-forum.com/community/profile/situs-judi-slot-gacor-terbaik-dan-terpercaya/

https://holidaycardexchange.com/community/profile/situs-judi-slot-gacor-terbaik-dan-terpercaya/?swcfpc=1

https://horizondrifters.com/community/profile/situs-judi-slot-gacor-terbaik-dan-terpercaya/

https://humanresourcesupermarket.com/community/profile/situs-judi-slot-gacor-terbaik-dan-terpercaya/

http://www.homesteadhow.com/community/profile/situs-judi-slot-gacor-terbaik-dan-terpercaya/

https://instant-modz.com/community/profile/situs-judi-slot-gacor-terbaik-dan-terpercaya/

https://isildo.com/community/profile/situs-judi-slot-gacor-terbaik-dan-terpercaya/

https://journeytoshaolintemple.com/community/profile/situs-judi-slot-gacor-terbaik-dan-terpercaya/

https://www.mallareddyuniversity.ac.in/profile/slot-gacor-terbaru-2022/profile

https://www.swensoncenter.org/profile/slot-gacor-terbaru-2022/profile

https://www.napoleon200.org/profile/slot-gacor-2022/profile

https://www.mallareddyuniversity.ac.in/profile/situs-slot-gacor-hari-ini-2022/profile

https://www.swensoncenter.org/profile/slot-gacor-hari-ini-2022/profile

https://www.napoleon200.org/profile/slot-gacor-hari-ini-2022/profile

https://www.mallareddyuniversity.ac.in/profile/situs-slot-gacor-gampang-menang-2022/profile

https://www.swensoncenter.org/profile/slot-gacor-gampang-menang-2022/profile

https://www.napoleon200.org/profile/slot-gacor-gampang-menang-2022/profile

https://www.evchc.org/profile/slot-gacor-terpercaya-2022/profile

https://www.carbrookcentre.qld.edu.au/profile/slot-gacor-2022-terbaru/profile

https://www.philcoulter.com/profile/slot-gacor-2022-terbaru/profile

https://www.mallareddyuniversity.ac.in/profile/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya/profile

https://www.napoleon200.org/profile/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya/profile

https://www.burdphysicaltherapy.com/profile/slot-gacor-2022/profile