کد خبر : 1939
تاریخ انتشار : یکشنبه 3 ژوئن 2012 - 17:31
82 بازدید

دشمنان از “ایران اسلامی” می ترسند نه از ایران هسته ای/در راه پیشرفت کشور ‘توقف ممنوع’

دشمنان از “ایران اسلامی” می ترسند نه از ایران هسته ای/در راه پیشرفت کشور ‘توقف ممنوع’

رهبر معظم انقلاب در مراسم ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران دشمنان از “ایران اسلامی” می ترسند نه از ایران هسته ای/در راه پیشرفت کشور ‘توقف ممنوع’ رهبر انقلاب با اشاره به اهمیت دهه پیشرفت فرمودند:اگر توقف کنیم به عقب پرت می‌شویم و اگر دچار غرور شویم به زمین خواهیم خورد. اگر ما مسئولان کشور دچار

رهبر معظم انقلاب در مراسم ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران

دشمنان از “ایران اسلامی” می ترسند نه از ایران هسته ای/در راه پیشرفت کشور ‘توقف ممنوع’

رهبر انقلاب با اشاره به اهمیت دهه پیشرفت فرمودند:اگر توقف کنیم به عقب پرت می‌شویم و اگر دچار غرور شویم به زمین خواهیم خورد. اگر ما مسئولان کشور دچار خود محوری، تکبر و خودشگفتی بشویم، تودهنی خواهیم خورد.در راه پیشرفت کشور ‘توقف ممنوع’ است.ما هنوز در دامنه قرار داریم و با قله فاصله داریم. روزی که ملت ایران به قله برسد، دشمنی‌ها و خباثت‌ها به پایان می‌رسد

عنقا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری؛حضرت آيت‌الله خامنه‌اي با اشاره به 13 رجب سالروز ولادت اميرمومنان علي (ع) افزودند: اميرمومنان (ع) پدر امت بودند و مردم ما روز 13 رجب را روز پدر ناميدند. امام بزرگوار ما در حق اين ملت و كشور پدري كردند. پدر امت يعني مظهر مهرباني و رحمت، اقتدار، صلابت و شخصيت، استحكام شخصيت پدرانه در كنار محبت و مهرباني پدرانه.

ايشان با بيان اينكه امام خميني (ره) علاوه بر اينها پدر جنبش بيداري اسلامي امروز در دنياي اسلام است، تصريح كردند: يكي از خطوط اصلي در سيره و منش امام (ره) كه امروز درباره آن قدري بحث مي‌كنيم، دميدن روح عزت ملي در كالبد كشور است.

مقام معظم رهبري خاطرنشان كردند: بحث درباره اين حركت عظيم امام (ره) كه عزت ملي را در كشور و ملت ما زنده كرد، يك بحث متكي به واقعيات جامعه است. عزت به معناي ساخت مستحكم دروني يك فرد يا جامعه است كه او را در مقابله با دشمن و موانع، داراي اقتدار مي‌كند و در چالش‌ها او را غلبه مي‌بخشد.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي با اشاره به بحث قرآني در ارتباط با عزت اظهار كردند: در منطق دنيا عزت واقعي و كامل متعلق به خداوند و متعلق به هر كسي است كه در جبهه خدايي قرار مي‌گيرد و در مصاف بين حق و باطل و جبهه خدا و شيطان، عزت متعلق به كساني است كه در جبهه خدايي قرار مي‌گيرند؛ اگر چه منافقان و كافردلان آن را درك نمي‌كنند كه مركز عزت واقعي كجاست.

ايشان تاكيد كردند: در منطق قرآن عزت را بايد از خداوند طلب كرد كه مثل حصار محكم عمل مي‌كند و نفوذ، محاصره و نابود كردن آن براي دشمنان دشوار مي‌شود و هرچه اين عزت را در لايه‌هاي عميق‌تر وجود فرد و جامعه مشاهده كنيم، تاثيرات اين نفوذ‌ناپذيري بيشتر مي‌شود و كار به جايي مي‌رسد كه همچنان كه از نفوذ دشمن سياسي، اقتصادي محفوظ مي‌ماند از نفوذ دشمن بزرگ يعني شيطان نيز محفوظ مي‌ماند و كساني كه اين حصار را ندارند در مقابل دشمن و شيطان نفوذ‌پذير و شكست‌پذير هستند.

مقام معظم رهبري افزودند: اگر عزت نفس در درون لايه‌هاي عميق وجود انسان و جامعه نفوذ كرد، آن وقت شياطين، هواهاي نفساني، شهوت و غضب در انسان اثر نمي‌گذارد.

همه سدها كه گفته مي شد شكستني نيست با حضور امام شكستني شد

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي با بيان اينكه ما امام (ره) را اين گونه شناختيم افزودند: امام (ره) در طول حيات خود چه در حوزه علم و تدريس و چه در دوران مبارزه دشوار و چه در حوزه مديريت و حاكميت در همه اينها مصداق و توكل عزيز الرحيم بودند و به اين خاطر كارهاي بزرگي كه گفته مي‌شد انجام شدني نيست با طلوع امام، شدني شد و همه سدها كه گفته مي شد شكستني نيست با حضور امام شكستني شد.

ايشان تصريح كردند: امام (ره) علاوه بر اينكه خود مظهر عزت نفس و اقتدار معنوي بود، روح عزت را در ملت هم زنده كرد و اين كار بزرگ امام (ره) بود. ملت ما با احساس عزتي كه از درس‌هاي امام و انقلاب آموخت توانست خود را كشف كند و چنين شد كه ما در اين چند دهه بسياري از تحقق وعده‌هاي الهي را با چشم خود ديديم؛ غلبه مستضعفين بر مستكبرين، بي‌بنيادي قصرهاي به ظاهر باشكوه مستكبران و بسياري از اتفاقات ديگر.

رهبر معظم انقلاب با تاكيد بر مساله عزت ملي خاطرنشان كردند: امروز ياد امام از هميشه زنده‌تر و ميراث بزرگ امام جلوي چشم همگان است. ما در تاريخمان دوران هاي متفاوتي را گذرانده‌ايم. هم عزت داشته‌ايم و هم ذلت اما در اين دوران طولاني 200 ساله منتهي به انقلاب يك دوران سخت تاريك ذلت را گذرانديم كه بايد در تاريخ تعمق كرد و درس گرفت.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي به نشانه‌هاي اين ذلت در طول 200 سال گذشته اشاره كردند و يادآور شدند: ما در تمام اين دوران در حوزه سياست يك ملت منزوي بوديم و در فعل و انفعالات منطقه و جهان هيچ تاثيري نداشتيم. در حوزه اقتصاد وضع ما روز به روز به طرف انحطاط بيشتر حركت مي‌كرد و در حوزه علم و فناوري به كلي عقب‌مانده بوديم و هيچ دستاورد علمي‌اي كه قابل عرضه باشد، نداشتيم. در سياست داخلي خود دستخوش سياست‌هاي بيگانگان بوديم، استعمارگران بر حكومت‌هاي ما اثر مي‌گذاشتند و دولت‌ها و حكومت‌هاي ما هيچ عكس‌العمل شايسته انساني و افتخارآميز از خود نشان نمي‌دادند و در حفظ حاكميت ضعف خجالت‌آوري را در اين دوران مشاهده كرديم.

فرهنگ ‘ما می‌توانیم’ را امام (ره) به دهان مردم انداخت

مقام معظم رهبري در ادامه بيانات خود در مراسم بيست و سومين سالگرد ارتحال امام خميني (ره)، با اشاره به دوران 200 ساله ذلت‌بار پيش از انقلاب يادآور شدند: انقلاب اسلامي ايران ورق را برگرداند و امام خميني (ره) رهبر،‌ زمامدار و پيشواي اين انقلاب بودند و بر اين كار گماشته شدند كه روح عزت ملي را احيا كنند و فرهنگ “ما مي‌توانيم” را كه فرهنگي قرآني است به دهان مردم انداختند.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي در ادامه اظهارات خود اظهار كردند: با ورود ملت ايران به صحنه، رحمت الهي شامل حال اين ملت شد و حركت بي‌وقفه آغاز شد كه اين حركت به سمت عزت روبه‌جلو،‌ عزت‌آفرين گاهي كند و گاهي تند اما بدون وقفه بود.

در ادبیات انقلابی امام(ره) تکیه اصلی بر روی ساخت درونی ملت است

ايشان افزودند: وقتي در ادبيات انقلابي امام خميني (ره) نگاه مي‌كنيم، تكيه اصلي بر احياي روح عزت و استحكام ساخت دروني ملت است كه اين يك كار مقطعي نيست بلكه كار مستمر است كه ملت بايد با عوامل ركود و ايستايي مقابله كند. عواملي وجود دارد كه انسان پيشرو را متوقف مي‌كند كه برخي در درون خود انسان و برخي براساس تهديدات دشمن است و اگر بخواهيم دچار ركود ذلت و عقب‌گرد نشويم بايد حركت متوقف نشود كه در اينجا با مفهومي به نام پيشرفت روبرو مي‌شويم و بايد دائما پيشرفت كنيم.

این عزت ملی باید دائم در حال جلو رفتن باشد و ما را به پیشرفت برساند

رهبر معظم انقلاب اسلامي تاكيد كردند: اين عزت ملي، استحكام دروني و ساخت مستحكم بايستي در حال جلو رفتن باشد و ما را به پيشرفت برساند. اين دهه به نام پيشرفت و عدالت نامگذاري شده است زيرا عدالت در دل پيشرفت است و پيشرفت تنها در مظاهر مادي نبوده بلكه در همه ابعاد وجودي است. ما بايد در اين جاده پيش برويم و هرگونه توقف ما را به عقب‌گرد مي‌رساند.

مقام معظم رهبري با بيان اينكه “ملتي كه از حقيقت عزت برخوردار شده و در جاده پيشرفت قرار گرفته است، اگر اين نعمت را كفران كند در اين صورت دنيا دوباره دوزخ شده و زندگي تلخ مي‌شود و دوباره همان سختي و سياهي دوران ذلت بر سر ملت‌ها مي‌آيد”، به نمونه‌هاي پيشرفت ملت ايران اشاره كردند و افزودند: يكي از نمونه‌هاي پيشرفت ايران، غلبه بر همه چالش‌هاي سياسي، نظامي، امنيتي و اقتصادي در طول اين 33 سال است. هدف دشمن از بين بردن موجوديت نظام بود كه ملت ايران بر اين چالش‌ها پيروز شد. در اين ميدان كه يك روز دنيا در دست شرق و يك روز در دست غرب بود، ملت ايران توانست بر شرق و غرب پيروز شود و امروز كه بر حسب ظاهر دنيا در دست غرب گمراه است، ملت ايران توانسته است بر اين غرب گمراه پيروز شود.

ما امروز از لحاظ قدرت سیاسی، قدرت تاثیرگذاری بر تحولات دنیا و منطقه به مراتب از اول انقلاب قوی‌تریم

ايشان در ادامه بيانات خود خاطرنشان كردند: نمونه ديگر پيشرفت ملت ايران اين است كه ما امروز از لحاظ قدرت سياسي، تاثيرگذاري بر تحولات دنيا، حضور در فعل و انفعلات منطقه و حتي مناطق ديگر جهان از اول انقلاب به مراتب قوي‌تر هستيم و شواهد بسياري در اين زمينه وجود دارد. در همين راستا يكي از روساي جعلي رژيم صهيونيستي كه دشمن درجه يك ملت ايران است اعتراف مي‌كند كه يك نيروي قدرتمندي وجود دارد كه خلاف جهت هدفهاي ما پيش مي‌رود و ايران، رهبري اين جهت را در پيش گرفته است. همچنين اين سياستمدار درمانده و حيرت‌زده اعتراف مي‌كند كه امروز پشت مرزهاي ما خميني خيمه زده است.

رهبر معظم انقلاب اسلامي افزودند: امروز ملت ايران توانسته با حضور، عزت و صلابت خود بر روي حوادث مهم جهان و منطقه‌اي تاثيرات ژرفي را بگذارد. همچنين از نمونه‌هاي ديگر پيشرفت ايران مي‌توان به حجم خدمات عمراني، آباداني در اين كشور پهناور اشاره كرد. در همه گوشه و كنار اين كشور مي‌توان خدمات عمراني و سازندگي را به معناي وسيع كلمه مشاهده كرد كه سال به سال اين خدمات رو به افزايش است. از جمله شاخص‌‌هاي پيشرفت مي‌توان به اين نكته اشاره كرد كه پيچيده‌‌ترين طرح‌‌ها، صنايع، سازه‌هاي مهندسي، كارخانه‌هاي فولاد و كارخانه‌هاي بزرگ تماما توسط متخصصان ايراني و جوانان ساخته شده انقلاب انجام مي‌شود. ما امروز در بسياري از كارهاي مهم در كشور هيچ احتياجي به متخصصان خارجي نداريم.

مقام معظم رهبري در ادامه بيانات خود، به شتاب علمي جمهوري اسلامي ايران به عنوان يكي از شاخص‌‌هاي ديگر پيشرفت ملت ايران اشاره كردند و يادآور شدند: براساس گزارش‌هاي مراكز رسمي علمي دنيا، رشد علمي كشور ايران 11 برابر رشد متوسط دنيا است و در سال 2011 نسبت به سال گذشته 20 درصد افزايش يافته است و رتبه علمي ايران در برخي از حوزه‌ها مانند هسته‌يي، نانو، هوافضا و زيست‌فناوري بسيار درخشان است كه در دنيا به شكل معدودي وجود دارد.

تحريم‌هاي انجام گرفته بزرگترين كمك را به ما كرد

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي همچنين با اشاره به تحريم‌هاي اعمال شده از سوي غرب عليه جمهوري اسلامي ايران اظهار كردند: اين تحريم‌هاي انجام گرفته بزرگترين كمك را به ما كرده است. يكي از مظاهر پيشرفت، مظاهر مردم‌سالاري اسلامي است كه بايد به اين رابطه توجه كرد كه نمهونه آن، انتخابات شورانگيز كشور مانند رياست جمهوري در دوره‌هاي مختلف و انتخابات مجلس است. در طول اين 33 سال 9 دوره مجلس شوراي اسلامي بدون يك روز تاخير، بدون هيچ حادثه اقتصادي و سياسي در روز هفتم خرداد آغاز شده و اين چيز كوچكي نيست.

رهبر معظم انقلاب در بخش ديگري از سخنان خود با بيان اينكه “كشور ما در حال پيشرفت در همه ابعاد در زير پرچم اسلام و در سايه دعوت الهي اين مرد بزرگ و انسان والا (امام خميني) است”، تصريح كردند: اين مرد بزرگ و جانشين به حق پيامبران و اولياء الهي راه را در مقابل ملت ما باز كردند.

محافل سیاسی دنیا از خطر ایران هسته‌ای دم می‌زنند؛ اینها دروغ می‌گویند و فریبکاری می‌کنند

ايشان در ادامه خاطرنشان كردند: در محافل سياسي و رسانه‌اي دنيا از خطر ايران هسته‌اي دم مي‌زنند اما من مي‌گويم اينها دروغ مي‌گويند و فريب‌گري مي‌كنند. آنچه كه آنها از آن مي‌ترسند و بايد بترسند،‌ ايران هسته‌اي نيست، ايران اسلامي است. ايران اسلامي است كه در اركان قدرت استكباري زلزله انداخته و اثبات كرده بدون تكيه بر آمريكا و قدرت‌هاي مدعي دنيا يك ملت مي‌تواند به پيشرفت واقعي دست يابد و اين درس بزرگي است و آنها از اين درس مي‌ترسند.

اگر ما مسئولان كشور دچار خود محوري،‌ تكبر شويم، تو دهني خواهيم خورد

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي خطاب به مردم اظهار كردند: حال كه ما ركورد زديم و پيشرفت كرديم، اگر دلمان را به آنچه كه تاكنون به دست آورديم خوش كنيم، شكست خواهيم خورد و اگر توقف كنيم به عقب پرتاب خواهيم شد و اگر دچار غرور و خودشگفتي شويم به زمين خواهيم خورد.

ايشان همچنين خطاب به مسئولان كشور تاكيد كردند: اگر ما مسئولان كشور دچار خود محوري،‌ تكبر و خودشگفتي شويم، تو دهني خواهيم خورد؛ سنت الهي اين است. در پي كسب محبوبيت نباشيم، دنبال تمتعات دنيوي نباشيم، دنبال پرداختن به اشرافي‌گري و تجملات نباشيم. ما مسئولان خودمان را حفظ كنيم؛ همچنان كه اين مرد بزرگ خود را حفظ كرد.

در راه پيشرفت توقف ممنوع است

مقام معظم رهبري با تاكيد بر اينكه “در راه پيشرفت توقف ممنوع است”، تاكيد كردند: خودشگفتي، غفلت،‌ اشرافي‌گري‌ و لذت‌جويي‌، به فكر جمع كردن زخارف دنيا افتادن، براي مسئولان ممنوع است و با اين ممنوعيت‌ها است كه مي‌توانيم به قله برسيم.

ايشان ادامه دادند: ما در دامنه حركت مي‌كنيم و هنوز به قله نرسيديم و فاصله داريم. آن روز كه ملت ايران به قله برسد، دشمني‌ها تمام خواهد شد و معارضه‌هاي خباثت‌آلود به پايان خواهد رسيد. ما با آن روز فاصله داريم و حركت را بايد بي‌وقفه ادامه دهيم.

رهبر معظم انقلاب خاطب به مردم،‌ جوانان‌، دانشجويان،‌ علما و كساني كه توانايي سخن گفتن و تاثيرگذاري با مردم دارند تصريح كردند: ما بايستي اين حركت به سمت پيشرفت را بي‌وقفه ادامه دهيم. هم در زمينه سياست هم در زمينه علم و فناوري و هم به خصوص در زمينه اخلاق و معنويت خود را اصلاح و تهذيب كنيم، عيوب‌مان را بشناسيم در صدد رفع آن برآييم.

ماهيت جنبش‌هاي منطقه ‘بيداري اسلامي’ است

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي تاكيد كردند: اگر اين كار بكنيم، موانعي كه دشمنان ما بر سر راه ايجاد مي‌كنند اثر نخواهد گذاشت و تحريم اثري ندارد و نمي‌تواند ملت ايران را از حركت به جلو بازبدارد. تنها اثري كه اين تحريم‌هاي يكجانبه و چند جانبه بر روي ملت ايران مي‌گذارد اين است كه نفرت و دشمني از غرب در دل ما عميق‌تر مي‌شود.

ايشان با تاكيد مجدد بر بحث عزت ملي و با بيان اينكه “اين جنبش‌هاي منطقه همه مرتبط با عزت ملي است”، خاطرنشان كردند: انگيزه همه اينها بازگشت به عزت ملي، عدالت اجتماعي و آزادي در سايه اسلام است. اينكه مي‌گوييم بيداري اسلامي، اين حرف پايدار و ريشه‌دار است. ماهيت جنبش‌ها اين است.

مردم ‌سالاري امروز به سکه رايجي در منطقه تبديل شد است

رهبر معظم انقلاب يادآور شدند: غربي‌ها و حكومت‌هاي وابسته به غرب در اين منطقه مي‌خواهند صورت مساله را عوض كنند و به گونه ديگر القاء كنند به افكار عمومي البته اين فايده‌اي ندارد. شخصيت‌هاي موثر و مردم بايد مراقب باشند دور نخورند. كار بزرگي انجام دادند فضاي سياسي اجتماعي منطقه به طور اساسي تغيير كرده است.

ايشان تصريح كردند: در همين قدم اول فضاي سياسي منطقه تغيير پيدا كرده است. حال كه مردم غلبه پيدا كرده‌اند ديكتاتورترين و مستبدترين و ذليل‌ترين آن قدرت‌ها در مقابل غربي‌ها دم از حقوق مردم و مردم‌سالاري مي‌زنند. اين معنايش آن است كه مردم سالاري امروز آنچنان به سكه رايجي در منطقه تبديل شده است كه حتي آنهايي كه حاضر نبودند اسم مردم و حقوق مردم به گوش كسي برسد، امروز مجبور هستند براي جلب افكار عمومي دم از مردم سالاري و حقوق مردم بزنند.

مقام معظم رهبري با اشاره به وضعيت كشور مصر و تحولات اين كشور افزودند: مصر كشور بزرگي است و داراي ملت كهني است و يك منطقه اساسي در دنيا اسلام بود اما حاكمان فاسد و مزدور و ذليل ملت مصر را تذليل كردند و آن را به گنج استراتژيك رژيم جعلي و غاصب صهيونيستي تبديل كرده بودند حال اين گنج از دسترس غاصبان كشور فلسطين خارج شده است. 30 سال رژيم مبارك امنيت اسرائيل را تضمين كرد و حتي حاضر شدند يك و نيم ميليون مردم غزه را در يك زندان بزرگ نگه دارند و زير بمباران صهيونيست‌هاي خبيث نگه دارند و راه عبور و مرور و هرگونه امكان حياتي به غزه توسط رژيم مبارك بسته شد.

ايشان خاطرنشان كردند: حال رژيم مبارك سقوط كرده و رژيم صهيونيستي احساس لختي مي‌كند دست پاچه و حيرت زده‌اند. اين داد و بيدادهايي كه مي‌بينيد از قول سران صهيونيست نقل مي‌شود. دم از حمله نظامي اينها حاكي از دست خالي، وحشت و حيراني آنها است. مي‌دانم در اين شرايط از هميشه آسيب پذيرترند و هرگونه قدم كجي بردارند و هرگونه حركت ناشايستي انجام دهند مثل صاعقه‌اي بر سر خودشان فرود خواهد آمد.

مقام معظم رهبري با بيان اينكه “غربي‌ها و آمريكايي‌ كه پشتيبان‌هاي بي‌قيد و شرط رژيم غاصب صهيونيستي بودند امروز از هميشه گرفتارتر هستند”،‌ تصريح كردند: امروز غرب با سيلي صورت خود را سرخ نگه داشته است. مشكلات مالي اقتصادي‌ و مشكلات اجتماعي در مواجه با مردم خود درمانده‌اند. چندين حكومت طرفدار آمريكا در اروپا ساقط شده‌اند. مردم اگر ميدان پيدا كنند هرگونه نشانه استكبار آمريكايي را كه در اروپا مشهود است با حضور خود خواهند زدود.

ايشان افزودند: ملت‌ها از آمريكا متنفر هستند و آمريكا دچار بحران است؛ البته مي‌خواهند اين بحران را به آسيا،‌ آفريقا و خاورميانه منتقل كنند و ضعف خود را با حادثه آفريني در كشورهاي ديگر بپوشانند.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي ادامه دادند: از جمله كارهاي آنها اين است كه مي‌خواهند انقلاب‌هاي عظيم مردمي را به ضد خودشان تبديل كنند و مردم را سرگرم كنند، اختلافات قومي،‌ مذهبي‌ و طايفه‌اي ايجاد كنند و ما بايد هوشيار باشيم.

تخصص انگلیس در تفرقه افکنی بین شیعه و سنی

ايشان با بيان اينكه “امروز آمريكايي‌ها از تجربه انگليسي‌ها در ايجاد اختلاف مذهبي بين شيعه و سني استفاده مي‌كنند”،‌ تصريح كردند: اين جزو تخصص‌هاي انگليسي‌ها است كه متخصص دشمني انداختن بين گروه‌ها از جمله بين شيعه و سني در دنياي اسلام هستند. آمريكايي‌ها امروز از تجربه آنها استفاده مي‌كنند و به مجرد اين كه در مقابل حركت مردم قرار مي‌گيرند با يك ترفندي مساله مذهبي و تفرقه بين شيعه و سني را مطرح مي‌كنند. همه بايد بيدار باشند و بفهمند توطئه دشمن و نقشه او چيست و به نقشه دشمن كمك نكنند.

مقام مظعم رهبري در ادامه با بيان اينكه “حركت آمريكايي‌ها و غربي‌ها ديوانه‌وار است”، تصريح كردند: مساله هسته‌يي را بزرگ مي‌كنند تا مسائل خود را از نظرها بپوشانند. به دروغ اسم سلاح هسته‌يي مي‌آورند و مسائل را درشت مي‌كنند تا ذهن‌ها و افكار عمومي را از حوادثي كه در آمريكا و اروپا مي‌گذرد منحرف كنند و البته موفق نخواهند شد.

ايشان با بيان اينكه “نگاه ما به منطقه اميدوارانه است”، خاطرنشان كردند: اين جنبش‌ها فرصتي براي برخي از كشورها به وجود آورده كه وارد مسائل منطقه شوند و دخالت‌هاي غرب پسند و آمريكا پسند كنند و به نيابت از آنها پول خرج كنند و سفر كنند اما ان‌شاء‌الله كشورهاي انقلاب كرده به خصوص مصر به آرامش و ثبات بازخواهند گشت و دنباله‌هاي رژيم ديكتاتور نيز برچيده خواهد شد.

مساله بحرین شیعه و سنی نیست/مردم بحرين در مظلوميت مضاعف به سر مي‌برند

مقام معظم رهبري خاطر نشان كردند: البته در اين حوادث منطقه،‌ مردم بحرين در مظلوميت مضاعف به سر مي‌برند، حقيقتا مظلوم هستند و به وسيله رژيم مستبد و ديكتاتوري بي‌جهت ‌سركوب مي‌شوند، اعتراض آنها با خشن‌ترين وضعيت پاسخ داده مي‌شود در حالي كه آنها ابتدايي‌ترين نيازهاي انساني يك كشور مردم سالار را طلب مي‌كنند.

ايشان افزودند: آنجا مساله شيعه و سني را مطرح مي‌كنند ولي بحث شيعه و سني نيست، بحث يك ملت است كه تصادفا يك اكثريت 70 درصدي شيعه دارد. اگر 70 درصدشان مذهب ديگري داشتند باز هم قضيه همين بود فرقي نمي‌كرد. ملت ايران هم با حكومتي در افتاد كه به ظاهر شيعه بود.

رهبر معظم انقلاب با تاكيد بر اينكه مساله را به اختلافات مذهبي مي‌برند تا حق مردم را كتمان كنند گفتند: ان‌شاء‌الله همه مجاهدت‌ها به نتيجه خواهد رسيد ولي بايد مراقب باشيم آتش‌هاي قومي طايفه‌اي و فرقه‌اي دامن زده نشود. اين خواسته ما و نصيحت ما به همه اطراف قضاياست.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي در پايان بيانات خود در جمع ميليوني زائران حرم امام خميني (ره) تصريح كردند: بدون ترديد آينده براي ملت‌هاي مسلمان و اسلام و مسلمين و براي ملت ايران از گذشته بهتر است.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

https://www.zorganicsinstitute.edu/profile/slot-online-terbaik-dan-terpercaya/profile

https://www.visitlewisfarms.com/profile/slot-online-terbaik-dan-terpercaya/profile

https://www.barescatapas.co.uk/profile/slot-online-terbaik-dan-terpercaya/profile

https://www.indianmehfil.co.uk/profile/slot-online-terbaik-dan-terpercaya/profile

https://www.philcoulter.com/profile/slot-online-terbaik-dan-terpercaya/profile

https://www.cambute05drsalazar.com/profile/slot-online-terbaik-dan-terpercaya/profile

https://www.chefsgallery.com.au/profile/slot-online-terbaik-dan-terpercaya/profile

https://www.youth-impact.org/profile/slot-online-terbaik-dan-terpercaya/profile

https://www.chiptunning.com.br/profile/slot-online-terbaik-dan-terpercaya/profile

https://www.rsg.gg/profile/daftar-slot-terbaik-dan-terpercaya/profile

https://www.visitlewisfarms.com/profile/daftar-slot-terbaik-dan-terpercaya/profile

https://www.bcsda.org.au/profile/slot-terbaik-dan-terpercaya/profile

https://www.weadartists.org/profile/slot-terbaik-dan-terpercaya/profile

https://www.chefsgallery.com.au/profile/slot-terbaik-dan-terpercaya/profile

https://www.onephisigmasigma.org/profile/slot-terbaik-dan-terpercaya/profile

https://www.zorganicsinstitute.edu/profile/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya/profile

https://www.youth-impact.org/profile/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya/profile

https://www.philcoulter.com/profile/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya/profile

https://www.m3creative.net/profile/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya/profile

https://www.dogwoodarts.com/profile/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya/profile

https://www.thinkrci.com/profile/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/profile

https://www.shaveparlor.net/profile/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/profile

https://www.ketoshow.org/profile/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/profile

https://www.cambute05drsalazar.com/profile/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/profile

https://www.osmemorialistas.com.br/profile/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/profile

https://www.trimurcia.org/profile/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/profile

https://www.neetsarthi.com/profile/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/profile

https://www.neetsarthi.com/forum/general-discussions/15-daftar-situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1-2022

https://kosminenaani.com/foorumi/profile/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-2022/

https://jabiru.net.au/service/technical-forum/profile/daftar-situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-2022/

https://www.zorganicsinstitute.edu/profile/situs-slot-gacor-hari-ini-2022/profile

https://www.visitlewisfarms.com/profile/situs-slot-gacor-hari-ini-2022/profile

https://www.barescatapas.co.uk/profile/situs-slot-gacor-hari-ini-2022/profile

https://www.indianmehfil.co.uk/profile/situs-slot-gacor-hari-ini-2022/profile

https://www.philcoulter.com/profile/situs-slot-gacor-hari-ini-2022/profile

https://www.cambute05drsalazar.com/profile/situs-slot-gacor-hari-ini-2022/profile

https://www.chefsgallery.com.au/profile/situs-slot-gacor-hari-ini-2022/profile

https://www.youth-impact.org/profile/situs-slot-gacor-hari-ini-2022/profile

https://www.chiptunning.com.br/profile/situs-slot-gacor-hari-ini-2022/profile

https://www.lanube.21.edu.ar/profile/situs-slot-gacor-hari-ini-2022/profile

https://www.roboteria.com.br/profile/situs-slot-gacor-hari-ini-2022/profile

https://www.barbaramoorefineart.com/profile/situs-slot-gacor-hari-ini-2022/profile

https://www.camaraelisiario.sp.gov.br/profile/situs-slot-gacor-hari-ini-2022/profile

https://www.braspen.org/profile/situs-judi-slot-gacor-terbaik-dan-terpercaya/profile

https://www.swensoncenter.org/profile/situs-judi-slot-gacor-terbaik-dan-terpercaya/profile

https://www.coolblueadventures.com/profile/situs-judi-slot-gacor-terbaik-dan-terpercaya/profile

https://www.barbaramoorefineart.com/profile/situs-judi-slot-gacor-terbaik-dan-terpercaya/profile

https://www.carbrookcentre.qld.edu.au/profile/daftar-situs-judi-slot-gacor/profile

https://www.indianmehfil.co.uk/profile/daftar-situs-judi-slot-gacor-terbaik-dan-terpercaya/profile

https://www.raceofchampions.com/profile/situs-judi-slot-gacor-terbaik-dan-terpercaya/profile

https://www.philcoulter.com/profile/situs-judi-slot-gacor-terbaik-dan-terpercaya/profile

https://www.lupinewoods.co.uk/forum/general-discussions/18-kumpulan-daftar-situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1-2022-paling-gacor

https://gitare.info/community/profile/slot-gacor/

https://mijnfitnessaanpak.nl/forum/profiel/slot-gacor/

https://gestelligence.com/community/profile/situs-judi-slot-gacor-terbaik-dan-terpercaya/

https://grailoftheserpent-forum.com/community/profile/situs-judi-slot-gacor-terbaik-dan-terpercaya/

https://holidaycardexchange.com/community/profile/situs-judi-slot-gacor-terbaik-dan-terpercaya/?swcfpc=1

https://horizondrifters.com/community/profile/situs-judi-slot-gacor-terbaik-dan-terpercaya/

https://humanresourcesupermarket.com/community/profile/situs-judi-slot-gacor-terbaik-dan-terpercaya/

http://www.homesteadhow.com/community/profile/situs-judi-slot-gacor-terbaik-dan-terpercaya/

https://instant-modz.com/community/profile/situs-judi-slot-gacor-terbaik-dan-terpercaya/

https://isildo.com/community/profile/situs-judi-slot-gacor-terbaik-dan-terpercaya/

https://journeytoshaolintemple.com/community/profile/situs-judi-slot-gacor-terbaik-dan-terpercaya/

https://www.mallareddyuniversity.ac.in/profile/slot-gacor-terbaru-2022/profile

https://www.swensoncenter.org/profile/slot-gacor-terbaru-2022/profile

https://www.napoleon200.org/profile/slot-gacor-2022/profile

https://www.mallareddyuniversity.ac.in/profile/situs-slot-gacor-hari-ini-2022/profile

https://www.swensoncenter.org/profile/slot-gacor-hari-ini-2022/profile

https://www.napoleon200.org/profile/slot-gacor-hari-ini-2022/profile

https://www.mallareddyuniversity.ac.in/profile/situs-slot-gacor-gampang-menang-2022/profile

https://www.swensoncenter.org/profile/slot-gacor-gampang-menang-2022/profile

https://www.napoleon200.org/profile/slot-gacor-gampang-menang-2022/profile

https://www.evchc.org/profile/slot-gacor-terpercaya-2022/profile

https://www.carbrookcentre.qld.edu.au/profile/slot-gacor-2022-terbaru/profile

https://www.philcoulter.com/profile/slot-gacor-2022-terbaru/profile

https://www.mallareddyuniversity.ac.in/profile/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya/profile

https://www.napoleon200.org/profile/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya/profile

https://www.burdphysicaltherapy.com/profile/slot-gacor-2022/profile