کد خبر : 1972
تاریخ انتشار : چهارشنبه 6 ژوئن 2012 - 0:20
69 بازدید

ایام البیض مسئولان

ایام البیض مسئولان

تبیین فرمایشات رهبر معظم انقلاب در مراسم ارتحال امام (ره) ایام البیض مسئولان اشرافیت گرائی,جناح بازی و در نهایت خودشیفتگی مسئولان کشور و پروراندن احساس کاذب مقبولیت در میان آحاد جامعه ,سرسلسله و منشاء دگرگونی در رویکرد و راهکارهای این مسئولین نسبت به مسائل حساس کشور خواهد بود. برخی وقایع تلخ علیرغم ماهیت غم انگیزی

تبیین فرمایشات رهبر معظم انقلاب در مراسم ارتحال امام (ره)

ایام البیض مسئولان

اشرافیت گرائی,جناح بازی و در نهایت خودشیفتگی مسئولان کشور و پروراندن احساس کاذب مقبولیت در میان آحاد جامعه ,سرسلسله و منشاء دگرگونی در رویکرد و راهکارهای این مسئولین نسبت به مسائل حساس کشور خواهد بود.

برخی وقایع تلخ علیرغم ماهیت غم انگیزی که دارند, سرآغاز اتفاقات مبارکی شده و تحولی عمیق در سرنوشت کشورها را رقم میزنند ..بارزترین نمونه این وقایع تلخ ولی مبارک ,شهادت مظلومانه مدافعین آزادی این کشور در پانزده خرداد بود.

روزی که به تعبیر امام عظیم الشان,برای همیشه عزای عمومی اعلام شد در ادامه توانست تولد انقلابی را رقم بزند که به تعبیر میشل فوکو,بسان دمیدن روح در جهان بی روح آنروز بود .به همین سبب بی ربط نیست اگر پانزده خرداد را عید شهادت بنامیم.روزی که سرمنشا رویدادهای مبارکی در ایران اسلامی گردید

بی تردید اکنون که فرهنگ انقلاب اسلامی در سرتا سر جهان پرتوافشانی نموده و کاخ نشینان ظالم را به واسطه موج بیداری اسلامی از تخت به زیر میکشد, ارزش اقدام جهادی دلاورمردان پانزده خرداد بیش از گذشته ملموس و مشهود گردیده است.

در واقع  اثرات واقعی یک حرکت انقلابی ,پنجاه سال پس از وقوع آن بطور کامل رخ نمایانده و اهمیت فداکاری شهدای پانزدهم خرداد 42,امروز بیش از هر زمان دیگر ی احساس میشود.بهمین دلیل است که معتقدم پانزده خرداد را باید برای شهدای این روز یک عید بزرگ نامید,زیرا هرچه زمان میگذرد اثر این اقدام انقلابی بر سرنوشت جهان آشکارتر میگردد

نتیجه این جهاد شجاعانه و استمرار خط شهادت در دوران هشت ساله دفاع مقدس این شد که فرانسیس فوکویاما که تا آن زمان نظریه پایان تاریخ بوسیله حکومت لیبرال آمریکائی را مطرح کرده و بر آن پای میفشرد,ناگزیر شد به غلط بودن باورها و ایده های خود اعتراف نموده و نقش بی نظیر تفکرات اسلامی را در آینده جهان را در نظریات جدید خود اعمال نماید چه سعادتی بالاتر از این که جمعیتی فداکار و ولائی به انگیزه الهی پای در راهی بنهند و طرحی نو درنهند که فلک را سقف بگشایند وچنان  فریاد آزادی خواهی سردهند که پژواکهای آن پنجاه سال بعد کاخهای استکبار را به لرزه در آورد.

نسل حاضر در واقع میراثدار مجاهدتهای و پاسدار خونهائیست که از زمان ثقیفه تا کنون برای احیاء بنیاد گرائی اسلامی به زمین ریخته شده و در نهایت با انقلاب شکوهمند اسلامی ایران به ثمر نشسته است. ولی آیا هرکدام از ما متناسب با جایگاه فردی و اجتماعی خود به نحوی عمل میکنیم که همانند شهدای پانزده خرداد ,موج آفرین و اثر گذار باشد؟

نکند آنقدر در قالبهای خسته کننده امروزمان گرفتار شویم که از آینده نظام و کشور غافل شویم؟درجا زدن در وضعیت فعلی و بی توجه بودن نسبت به نقش حساسی که در قبال کشور و تحولات جهانی بر عهده داریم,کفران نعمت بزرگیست که بی تردید باید در پیشگاه خداوند بزرگ و ائمه معصومین در قبال آن پاسخگو باشیم که عزت و آرامش امروز ما مرهون همه خون دل خوردنهای تمام مجاهدین و دل بستگان به اسلام از 1400 سال پیش تاکنون است

 در این میان نگاه و عملکرد مسئولین به واسطه عمق بیشتر اثرگذاری در کشور جایگاه مهمتری پیدا میکند.یقینا روزمرگی و نگاه های صرفا کوتاه مدت به مسائل , معظلات و ابتلائات کشور,منطقه و جهان اسلام هیچگاه نخواهد توانست اقداماتی را سبب شود که همانند شهدای پانزده خرداد و دوران دفاع مقدس در برابر تاریخ روسفید و سربلند باشیم اشرافیت گرائی,جناح بازی و در نهایت خودشیفتگی مسئولان کشور و پروراندن احساس کاذب مقبولیت در میان آحاد جامعه ,سرسلسله دگرگونی در رویکرد و راهکارهای آنان نسبت به مسائل کشور خواهد بود.

در نتیجه همین اقدامات است که نگاه های کلان و ترسیم اهداف بلند مدت از فعالیت های اجرائی رخ بر بسته و بجای آن هر مدیران در تلاش خواهند بود بهر وسیله ممکن روزها را سپری نموده وبدون اینکه قدمهای مفید و موثری برای اعتلای کشور بردارند, تنها یک عنوان مدیریتی را با خود به یدک بکشند نخستین پیامد این نگاهها و عملکردها,درجا زدن و ماندن در وضعیت موجود است که بیش از هر عامل دیگری میتواند به حرکت روبه جلوی ملت ایران آسیب وارد کند.

مفهومی که رهبر فرزانه انقلاب اسلامی ایران در سخنرانی اخیر خود در سالگرد ارتحال امام راحل(ره) تحت عنوان “توقف” از آن یاد نموده و به تاثیرات مخرب آن اشاره فرموده اند روزی که ملت قهرمان ایران مبارزه خود علیه نظام ستمشاهی را آغاز میکرد به خوبی به اوضاع منطقه ای و بین المللی واقف بود و به وضوح دریافته بود وابستگی رژیم پهلوی به نظام سلطه به حدیست که چالش های بزرگی فراروی این نهضت ایجاد خواهد شد.

 لکن ,با جان و دل این رویاروئی را پذیرفت و قدم در راهی نهاد تا عزت فراموش شده خود را دوباره احیاء نماید این مردم قهرمان در پایبندی به عهدی که با امام (ره) بست به حدی پایبند و وفادار ماند که بی هیچ تردید و درنگ و تاملی عزیزان خود را راهی جبهه ها کرد تا ثابت کند که به تعبیر امام راحل, ملتی بهتر ازملت حجاز در عهد رسول اکرم(ص) و کوفه و عراق در عهد امیرالمومنین و حسین بن علی(علیهم السلام)است.

   با پایان یافتن جنگ و شروع مقابله در جبهه جدید نیز مردانه بر آرمانهای خود پای فشرد و هر تحریم و تهدیدی را با جان و دل پذیرا شد و از  هر آزمونی سربلندخارج شد.

با اینهمه همراهی و همدلی موجود بین مردم با نظام,شایسته نیست که خدای ناکرده طیفی از مدیران با بی تفاوتی و انفعال پای در راهی بنهند که حرکت رو به جلوی ملت را با وقفه مواجه کنند.

توقع بحق این ملت قهرمان اینست که روزبروز طعم شیرین پیشرفت را در جنبه های مختلف بچشد پانزدهم خرداد ماه هر سال در کنار تداعی خاطره شهدای همیشه زنده این روز,یاد آور شروع زعامت رهبر معظم انقلاب اسلامیست.

رهبر بی بدیل و دشمن شناسی که درایت و هوشیاریش ,دشمنان قسم خورده انقلاب را نیز به اعتراف و اقرار به شکست وادار کرده و همواره در سخت ترین شرایط بهترین تصمیم گیریها را اتخاذ نموده و در نتیجه رهبری بی نظیرش,روز به روز بر اقتدار جمهوری اسلامی ایران افزوده میشود.

کدام ایرانی مسلمان است که اقتدار ایران اسلامی در چند دوره اخیر مذاکرات هسته ای را در اثر درایت ایشان به چشم دیده و از مشاهده این عزت اشک شوق نریخته است؟

 اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی موضوع خودشیفتگی مسئولین کشور و تبعات آن و پرهیز از توقف  در فعالیت ها را در مراسم سالگرد امام راحل مطرح میفرمایند حاوی پیام مهمیست که همه ما در هر جایگاه و مقامی باید نسبت به آن با دقت و وسواس برخورد کنیم.

 حقیقت این است که استمرار خط امام یعنی حرکت قطار  انقلاب درمسیر صحیح خود,در هر زمانی اقتضائات خاص خود را دارد.

روزگاری دفاع از کیان کشور درجبهه های جنگ رقم میخورد و امروز حفظ نظام و اصول حاکم بر آن باید از این بعد مورد امعان نظر قرار گیرد.بی تردید این فرمایشات رهبر فرزانه انقلاب همانند نمونه های فراوان پیشین, حاصل آسیب شناسی وضعیت کشور و اشراف بر توطئه های دشمنان این کشور  بوده و در واقع بروزترین و کارآمد ترین نسخه برای تضمین استقلال و آزادی کشور خواهد بود پس بر مسئولین کشور لازم است  با توجه جدی به توصیه های ایشان و دوری جستن از نگاه های فردگرایانه ,حرکتی جدید و تحرکی نوین در امورات کشور ایجاد نموده و دین خود را به امام و شهدای گلگون کفن انقلاب ادا نمایند.

به یاد داشته باشیم آنچه باعث ماندگار شدن قیام پانزده خرداد در تاریخ شد,تبعیت محض و بی چون و چرای این مجاهدین از امام (ره) بود که اگر این مبارزین ذره ای در اعمال و کردار خود,دچار خودشیفتگی و غرور میشدند این حرکت با این ثمرات مبارک به بار نمی نشست.

حال نیز یکایک ما در برابر نمونه مشابهی از همین آزمون قرار داریم.اراده جدی مسئولین و به تبع آن,آحاد ملت برای تصفیه انگیزه ها و دور نمودن شائبه های غیر الهی ازعملکردها خواهد توانست تحولی شگرف در آینده کشور ایجاد نموده و بر شتاب حرکت ملت ما بسوی قله های پیشرفت بیفزاید.

باید بسان شهدای پانزده خرداد بی هیچ انحراف و اعوجاجی در مسیر ترسیم شده توسط ولی فقیه گام نهاده و با عمل به توصیه های ایشان ,پانزده خرداد پر افتخار دیگری در تاریخ کشورمان ثبت نمائیم.پانزده خردادی که در آن ملت قهرمان ایران به تاسی از ولی زمان ,توقف ,درجا زدن  و غرور و خودبرتربینی را برای همیشه از تفکرات خود  به دور انداخت ایام اعتکاف در حال آغاز است و موج عظیمی از ملت مسلمان به انگیزه تقرب به درگاه الهی و برخورداری از غفران و رحمت پروردگار عالم,راهی مساجد میشوند تا پس از آن روسفید از خانه خدا خارج شوند.

چه فرصتی مبارکتر از این برای مسئولین که با جامه عمل پوشاندن به منویات رهبر فرزانه انقلاب از آزمون  و لایت مداری با روسفیدی بیرون بیایند.

حسین اعتصامی-  بلاغ

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

https://www.zorganicsinstitute.edu/profile/slot-online-terbaik-dan-terpercaya/profile

https://www.visitlewisfarms.com/profile/slot-online-terbaik-dan-terpercaya/profile

https://www.barescatapas.co.uk/profile/slot-online-terbaik-dan-terpercaya/profile

https://www.indianmehfil.co.uk/profile/slot-online-terbaik-dan-terpercaya/profile

https://www.philcoulter.com/profile/slot-online-terbaik-dan-terpercaya/profile

https://www.cambute05drsalazar.com/profile/slot-online-terbaik-dan-terpercaya/profile

https://www.chefsgallery.com.au/profile/slot-online-terbaik-dan-terpercaya/profile

https://www.youth-impact.org/profile/slot-online-terbaik-dan-terpercaya/profile

https://www.chiptunning.com.br/profile/slot-online-terbaik-dan-terpercaya/profile

https://www.rsg.gg/profile/daftar-slot-terbaik-dan-terpercaya/profile

https://www.visitlewisfarms.com/profile/daftar-slot-terbaik-dan-terpercaya/profile

https://www.bcsda.org.au/profile/slot-terbaik-dan-terpercaya/profile

https://www.weadartists.org/profile/slot-terbaik-dan-terpercaya/profile

https://www.chefsgallery.com.au/profile/slot-terbaik-dan-terpercaya/profile

https://www.onephisigmasigma.org/profile/slot-terbaik-dan-terpercaya/profile

https://www.zorganicsinstitute.edu/profile/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya/profile

https://www.youth-impact.org/profile/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya/profile

https://www.philcoulter.com/profile/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya/profile

https://www.m3creative.net/profile/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya/profile

https://www.dogwoodarts.com/profile/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya/profile

https://www.thinkrci.com/profile/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/profile

https://www.shaveparlor.net/profile/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/profile

https://www.ketoshow.org/profile/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/profile

https://www.cambute05drsalazar.com/profile/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/profile

https://www.osmemorialistas.com.br/profile/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/profile

https://www.trimurcia.org/profile/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/profile

https://www.neetsarthi.com/profile/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/profile

https://www.neetsarthi.com/forum/general-discussions/15-daftar-situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1-2022

https://kosminenaani.com/foorumi/profile/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-2022/

https://jabiru.net.au/service/technical-forum/profile/daftar-situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-2022/

https://www.zorganicsinstitute.edu/profile/situs-slot-gacor-hari-ini-2022/profile

https://www.visitlewisfarms.com/profile/situs-slot-gacor-hari-ini-2022/profile

https://www.barescatapas.co.uk/profile/situs-slot-gacor-hari-ini-2022/profile

https://www.indianmehfil.co.uk/profile/situs-slot-gacor-hari-ini-2022/profile

https://www.philcoulter.com/profile/situs-slot-gacor-hari-ini-2022/profile

https://www.cambute05drsalazar.com/profile/situs-slot-gacor-hari-ini-2022/profile

https://www.chefsgallery.com.au/profile/situs-slot-gacor-hari-ini-2022/profile

https://www.youth-impact.org/profile/situs-slot-gacor-hari-ini-2022/profile

https://www.chiptunning.com.br/profile/situs-slot-gacor-hari-ini-2022/profile

https://www.lanube.21.edu.ar/profile/situs-slot-gacor-hari-ini-2022/profile

https://www.roboteria.com.br/profile/situs-slot-gacor-hari-ini-2022/profile

https://www.barbaramoorefineart.com/profile/situs-slot-gacor-hari-ini-2022/profile

https://www.camaraelisiario.sp.gov.br/profile/situs-slot-gacor-hari-ini-2022/profile

https://www.braspen.org/profile/situs-judi-slot-gacor-terbaik-dan-terpercaya/profile

https://www.swensoncenter.org/profile/situs-judi-slot-gacor-terbaik-dan-terpercaya/profile

https://www.coolblueadventures.com/profile/situs-judi-slot-gacor-terbaik-dan-terpercaya/profile

https://www.barbaramoorefineart.com/profile/situs-judi-slot-gacor-terbaik-dan-terpercaya/profile

https://www.carbrookcentre.qld.edu.au/profile/daftar-situs-judi-slot-gacor/profile

https://www.indianmehfil.co.uk/profile/daftar-situs-judi-slot-gacor-terbaik-dan-terpercaya/profile

https://www.raceofchampions.com/profile/situs-judi-slot-gacor-terbaik-dan-terpercaya/profile

https://www.philcoulter.com/profile/situs-judi-slot-gacor-terbaik-dan-terpercaya/profile

https://www.lupinewoods.co.uk/forum/general-discussions/18-kumpulan-daftar-situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1-2022-paling-gacor

https://gitare.info/community/profile/slot-gacor/

https://mijnfitnessaanpak.nl/forum/profiel/slot-gacor/

https://gestelligence.com/community/profile/situs-judi-slot-gacor-terbaik-dan-terpercaya/

https://grailoftheserpent-forum.com/community/profile/situs-judi-slot-gacor-terbaik-dan-terpercaya/

https://holidaycardexchange.com/community/profile/situs-judi-slot-gacor-terbaik-dan-terpercaya/?swcfpc=1

https://horizondrifters.com/community/profile/situs-judi-slot-gacor-terbaik-dan-terpercaya/

https://humanresourcesupermarket.com/community/profile/situs-judi-slot-gacor-terbaik-dan-terpercaya/

http://www.homesteadhow.com/community/profile/situs-judi-slot-gacor-terbaik-dan-terpercaya/

https://instant-modz.com/community/profile/situs-judi-slot-gacor-terbaik-dan-terpercaya/

https://isildo.com/community/profile/situs-judi-slot-gacor-terbaik-dan-terpercaya/

https://journeytoshaolintemple.com/community/profile/situs-judi-slot-gacor-terbaik-dan-terpercaya/

https://www.mallareddyuniversity.ac.in/profile/slot-gacor-terbaru-2022/profile

https://www.swensoncenter.org/profile/slot-gacor-terbaru-2022/profile

https://www.napoleon200.org/profile/slot-gacor-2022/profile

https://www.mallareddyuniversity.ac.in/profile/situs-slot-gacor-hari-ini-2022/profile

https://www.swensoncenter.org/profile/slot-gacor-hari-ini-2022/profile

https://www.napoleon200.org/profile/slot-gacor-hari-ini-2022/profile

https://www.mallareddyuniversity.ac.in/profile/situs-slot-gacor-gampang-menang-2022/profile

https://www.swensoncenter.org/profile/slot-gacor-gampang-menang-2022/profile

https://www.napoleon200.org/profile/slot-gacor-gampang-menang-2022/profile

https://www.evchc.org/profile/slot-gacor-terpercaya-2022/profile

https://www.carbrookcentre.qld.edu.au/profile/slot-gacor-2022-terbaru/profile

https://www.philcoulter.com/profile/slot-gacor-2022-terbaru/profile

https://www.mallareddyuniversity.ac.in/profile/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya/profile

https://www.napoleon200.org/profile/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya/profile

https://www.burdphysicaltherapy.com/profile/slot-gacor-2022/profile