گلوگاه ما

تعداد بازدید: 141 بازدید
|
کد خبر: 1985
تاریخ انتشار: 6 ژوئن 2012

خانه تکانی در سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران

تداوم تنش‌ها در کتابخانه ملی با اخراج دو مدیر مازندرانی

عملکرد اسحاق صلاحی رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی به دلیل دخالت های برخی آشنایان و اقوام درجه یک وی و اعمال مدیریت قبیله ای زیر سوال رفته است.تعدادی از مدیران این سازمان مسایل و اتهاماتی که متوجه اقدامات اقوام درجه یک رییس سازمان و برخی افراد بکارگیری شده را به صلاحی تذکر داده اند که وی بجای پیگیری آن، شروع به عزل منتقدین کرده است.

مدارک و اسناد متعددی از سوابق برخی افراد بکارگیری شده در این سازمان و برخی بستگان صلاحی که در عزل و نصب ها و تصمیمات دخالت مستقیم دارند، موجود است که در گزارش های بعدی منتشر خواهد شد.

در حالی که صبح امروز خبر برکناری سیدحسین محمدی تاكامي ، سرپرست «معاونت پشتیبانی، حقوقی و استان‌های کتابخانه ملی ایران» در رسانه ها منتشر شد ، پیش از این نیز سیدامیر افضلی مسئول اداره بازرسی سازمان اسناد و نهاد کتابخانه ملی ایران هم به دستور صلاحی از سمت خود برکنار شد.

افضلی در سمت اداره بازرسی کتابخانه ملی ایران به دلیل برخی انتقادها از شیوه مدیریتی در این سازمان و نیز برخی انتصابات شبهه‌دار و غیرموجه توسط یکی از نزدیکان رئیس کتابخانه ملی ایران از پست خود برکنار شده است.

سیدحسین محمدی تاكامي و سیدامیر افضلی از مسئولين ستاد انتخابات محمود احمدي نژاد در دورهاي  نهم و دهم در استان مازندران بوده اند كه پس از انتصاب صلاحي به رياست سازمان اسناد و کتابخانه ملی ايران بعنوان مديران ارشد در اين سازمان مشغول بكار بوده اند./شمال نیوزارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: