گلوگاه ما

تعداد بازدید: 63 بازدید
|
کد خبر: 98055
تاریخ انتشار: 24 دسامبر 2015

به گزارش گلوگاه ما به نقل از گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به این که مزاج افراد در فصل‌های مختلف سال در کاهش وزن مؤثر است، اظهار کرد: در طب سنتی ابتدا باید با ورزش بدن را پاکسازی کنیم و اصلاح تغذیه سلامت بدن را تضمین می‌کند. ورزش در طب سنتی تدابیر خاص خود را دارد و متناسب با شخصیت و خصوصیات بدنی و روحی و روانی، نوع ورزش برای افراد تجویز می‌شود.
وی افزود: ورزش برای کاهش وزن افراد با مزاج گرم و تر و با توجه به خصوصیات بدنی و روحی و روانی آنها در فصل‌های مختلف تعیین می‌شود. زیرا نوع آب و هوا نیز در کاهش وزن مؤثر است.
غضنفری تصریح کرد: به طور معمول افرادی که دارای مزاج سرد و تر هستند صاحب پوست سفید و بدنی پفکی و چاقی از نوع آب فراوان، چربی فراوان، سستی بدن و از جنس آب و رطوبت هستند. این خصوصیات در بانوان بیشتر دیده می‌شود.
این متخصص فیزیولوژی و طب سنتی تأکید کرد: برای افرادی که صاحب مزاج سرد و تر هستند، ورزش‌های خشک شامل دویدن، دوچرخه سواری در نور کافی و دمای خوب و به طول معمول در زیر نور آفتاب، مناسب است. پف‌ آلودگی آنها در این شرایط از بین خواهد رفت.
وی با اشاره به اهمیت نوع ورزش با مزاج افراد افزود: ورزش‌های خنک و سنگین‌تر شامل دویدن، شنا، اسکی و ورزش‌های زمستانی برای افرادی که مزاج گرم و تر دارند بسیار مناسب است.
چاقی افراد با مزاج گرم و تر بیشتر چاقی همراه با گوشت و چربی و افراد سرد و تر همراه با چربی است. نوع ورزش آنها باید زیر نظر متخصصان و با توجه به مزاج آنها تعیین شود.
غضنفری در پایان گفت: با تعیین نوع مزاج و با نظارت متخصصان، دویدن منظم و خوب، پیاده روی سریع در محیط و زمان مناسب می‌توان علاوه بر کاهش وزن، سلامت بدن را تضمین کرد.
شرایط محیطی و زمان ورزش در فصل‌های مختلف سال از مهمترین عوامل مؤثر بر کاهش وزن افراد است. بهتر است ورزش در تابستان قبل از طلوع آفتاب و در زمستان در میانه یا وسط روز انجام شود.
مهمترین شرط سلامت بدن و کاهش وزن انجام وزرش در محیط و زمان مناسب و پرهیز از ورزش کردن هنگام شب و نزدیک خواب است.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: