گلوگاه ما

تعداد بازدید: 70 بازدید
|
کد خبر: 140856
تاریخ انتشار: 11 دسامبر 2017

به گزارش گلوگاه ما ،

[ad_1]

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان;

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان از اجرای طرح توسعه باغات در اراضی شیب دار در این استان خبر داد و گفت : توسعه باغات در ۱۲ هزار هکتار از اراضی شیب دار استان سمنان هدفگذاری شده است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان ، سید حسن میرعماد رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان  در جلسه بهره وری آب و توسعه محصولات باغی در اراضی شیب دار استان سمنان گفت : طرح توسعه باغات در اراضی کشاورزی شیب دار یک طرح ملی بوده که از سوی وزارتخانه ابلاغ شده و به تبع این طرح در استان سمنان نیز اجرا می شود.

وی با بیان اینکه این طرح در مناطقی که بالای ۳۰۰ میلی متر بارندگی دارند قابل اجرا است افزود: بر اساس مطالعات که انجام شده است حدود ۱۲هزار هکتار از این مناطق در استان امکان اجرای توسعه باغات را دارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با بیان اینکه اجرای این میزان توسعه باغات در برنامه ششم توسعه در استان سمنان هدفگذاری شده است به برخی از مزایای اجرای این طرح اشاره کرد و افزود: توسعه باغات در اراضی شیب دار به تولید و نفوذپذیری آب در خاک کمک کند.

میرعماد افزود: حفظ پوشش گیاهی ، حفاظت از خاک از دیگر مزایای اجرای طرح توسعه باغات در اراضی شیب دار است.

وی ایجاد اشتغال را از دیگر مزایای این طرح عنوان کرد و افزود: توسعه باغات علاوه بر حفظ خاک و آب می تواند برای کسانی که در آن حوزه آبخیز زندگی می کنند ایجاد اشتغال کند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با بیان اینکه اجرای این طرح زمینه حفاظت از خاک را فراهم میکند افزود: در مناطق که پوشش گیاهی ۵ درصد است بالغ بر ۹۵ از میزان روان آبها از دسترس خارج می شود و اگر پوشش گیاهی به ۷۰ درصد برسد بیش از ۹۵ درصد رواناب ها جذب خاک می شود و این مهم ترین مزیت توسعه باغات در اراضی شیب دار است که علاوه بر حفاظت از خاک به تولید آب نیز کمک می کند.

انتهای پیام / ه


توسعه باغات در ۱۲ هزار هکتار از اراضی شیب دار استان سمنان

[ad_2]


منبع خبر: باشگاه خبرنگاران جوانارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: