گلوگاه ما

تعداد بازدید: 207 بازدید
|
کد خبر: 154830
انقلاب اسلامی ایران در تمام کشور و از جمله استان مازندران نیز آثار و برکات بسیاری داشته ‌است به طوری‌که بسیاری از شاخص‌ها از جمله آموزش، بهداشت و درمان، سوادآموزی، امید به زندگی، راه‌های شهری و روستایی، برق رسانی و آب‌رسانی با رشد بسیاری روبرو شده‌ است.
تاریخ انتشار: 8 فوریه 2022

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، تحولات عظیمی در سراسر کشور رخ داد که ‌در مازندران این تحولات کاملا مشهود بوده و این استان به قطب اول در حوزه های مختلف تبدیل شده است.

پیشرفت ها و دستاوردهای ایران اسلامی در چهاردهه گذشته بنابر آمارهای بین المللی نشانگر موفقیت های جمهوری اسلامی علیرغم همه مشکلات و کمبودهاست.

انقلاب اسلامی اولین دستاورد عظیمی که برای ملت ایران داشت خودباوری بود در کمال تأسف و ناباوری ملتی با تمدن کهن در سایه سیاست‌های استکباری و استعماری به جایی رسیده بود که حتی از تامین بدیهی‌ترین نیازهایش عاجز بود مسئله‌ای که باعث می‌شد به ملت ایران به عنوان موجودی تو‌سری خور نگاه کنند و غربی‌هایی که به اصطلاح آمد‌ه بودند خدمتی به این ملت‌‌ ارائه‌ دهند آن را با حیوانات در یک درجه‌ می‌دیدند و برای حضورشان در ایران حق توحش می‌گرفتند.

دومین دستاورد کلی انقلاب اسلامی استقلال بود استقلالی که سال‌ها هر ایرانی در آرزوی آن بود و در کمال تأسف ما ایرانی‌ها خودمان که هیچ حتی شاه‌مان نیز استقلال و اختیار کافی برای تصمیم‌گیری در امور کشور را نداشت و اگر خارجی‌ها می‌گذاشتند شاید یک وزیر دربار را می‌توانست عزل و نصب کند، شخص شاه توسط انگلیس منصوب می‌شد و توسط او یا آمریکا تبعید می‌شد و شاه بعدی به جایش نشانده می‌شد، سران کشورها بدون اجازه و اطلاع شاه‌ ایران در تهران جلسه می‌گذاشتند و شاه را حتی برای دست‌بوسی هم به حضور نمی‌پذیرفتند.

سومین دستاورد کلی انقلاب اسلامی ایران نیز امنیت بی‌بدیل و امروز بی‌رقیب ایران اسلامی است به طوری که تا قبل انقلاب با کوچکترین حرکت و در سریعترین زمان ممکن ایران تحت اشغال بیگانگان قرار می‌گرفت و ارتش نوین ایران که رضاشاه کلی برای آن خرج کرده بود بدان فخر می‌کرد حتی چند ساعت هم نتوانست جلوی نیروهای متخاصم دوام بیاورد و همیشه خارجی‌ها ایران را بین خود تقسیم می‌کردند و تمام منافع و منابع ایران را بین خود تقسیم!

انقلاب اسلامی ایران در تمام کشور و از جمله استان مازندران نیز آثار و برکات بسیاری داشته ‌است به طوری‌که بسیاری از شاخص‌ها از جمله آموزش، بهداشت و درمان، سوادآموزی، امید به زندگی، راه‌های شهری و روستایی، برق رسانی و آب‌رسانی با رشد بسیاری روبرو شده‌ است.ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: