گلوگاه ما

تعداد بازدید: 113 بازدید
|
کد خبر: 155068
نماینده ولی فقیه در مازندران گفت: ظرفیت‌های خوبی در عرصه تولید علم در حوزه علمیه خواهران شکل‌گرفته است و باید این ظرفیت پاسخگوی نیازهای جامعه باشد.
تاریخ انتشار: 7 ژوئن 2022

به گزارش سایت گلوگاه ما به نقل از: بلاغ، آیت الله محمدباقر محمدی لائینی در نشست اعضای هیات امنای حوزه علمیه خواهران مازندران ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن دهه کرامت با قرائت آیه ۱۴۲اعراف، اظهار کرد: چله میقات« چله گیری از ابتدای ذیقعده تا دهم ذیحجه» آغاز شده باید  این فرصت عبادت را غنیمت بشماریم.

نماینده ولی فقیه درمازندران به کودتاه های فرهنگی استکتبار علیه جمهوری اسلامی ایران اشاره و بیان کرد: مراکز و مارس دینی ما باید مجهز به   پژوهش باشند و پژوهش های ما باید متناسب با نیاز زمان باشد.

وی با بیان اینکه ما در فقه الحکومه و احکام السلطانیه منابع قوی داریم اما مستخرجات کم و اندک داریم، گفت: خداوند متعال را شاکریم که حوزه به تکاپو افتاده و فقه در موارد مختلف مورد توجه و پژوهش قرار می گیرد.

محمدی لائینی با بیان اینکه فقه اداره نیاز جامعه امروز است، افزود: در حوزه کلامی نیز همیشه بشر برای اتخاذ یک راه و روش درست در جهان بینی خود نسبت به خانه ای که زندگی می کند و صاحبخانه و عاقبت کار باید یک نگرش مستند و مستحکم داشته باشد.

وی با بیان اینکه فقه و کلام ما باید متناسب به مسائل روز باشد، گفت: در کلام و فقه قدیم از غنای فراوانی برخورداریم اما نیاز به بروز رسانی هم دارد.

محمدی لائینی با بیان اینکه باید ببینیم دشمن روز چه مباحث کلامی نشانه رفته و برای بروز رسانی آن مبحث تدابیری اندیشیده شود، ادامه داد: باید با طرح پژوهش از رهاشدگی فارغ التحصیلان حوزه جلوگیری شود و دیگران هم بتوانند از دانش این قشر بهره مند شوند.

وی با اشاره به توان علمی خواهران طلبه، گفت: بازخورد آموخته ها را فقط در قالب بازیافت پژوهشی خلاصه کنیم در چرخه بدون برون رفت قرار می گیرد، که می طلبد بازار تولیدات حوزه باید تدبیر شود.

محمدی لائینی با بیان اینکه به پژوهش های حوزوی و علوم دینی باید رسمیت و مقبولیت جهانی بدهیم، افزود: دانشگاه در کشور ما  ۱۰۰سال قدمت دارد حوزه با قدمت ۴۰۰ساله نباید برای رسمیت پژوهش ها مدیون دانشگاه باشد.ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: