گلوگاه ما

تعداد بازدید: 60 بازدید
|
کد خبر: 155432
مدیرعامل تولید نیروی برق حرارتی گفت:تمام واحدهای نیروگاهی برای تامین انرژی پایدار شبکه سراسری در روزهای اوج مصرف برق تابستان آماده هستند.
تاریخ انتشار: 12 ژوئن 2023

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق نکا، عبدالرسول پيشاهنگ در جریان بازدید از نيروگاه شهيدسليمي نكا، تامین نیاز شبکه برق کشور در ایام پیک مصرف را امری حساس و ضروری خواند و بر جدیت بیشتر و تلاش جهادی همه کارکنان بخش تولید برای به حداکثر رساندن ظرفیت و حفظ آمادگی مستمر واحدهای نیروگاهی برای تولید پایدار انرژی تأکید کرد.

وی همچنین از تأمین آب نیروگاه نکا به عنوان چالش‌های جدی این مجموعه یاد کرد و گفت: با توجه به کاهش سطح آب دریا برای سیستم خنک‌کاری و کمبود آب مصرفی واحدها برای تولید بخار، لازم است که عملیات رفع نواقص فاز اول و به مدار آوردن فاز دوم سیستم آب شيرين‌كن آب دریا و لایروبی حوضچه آب‌گیر نیروگاه با جدیت هرچه بیشتر در دستور کار قرار بگیرد.

پیشاهنگ همچنین از روند پیشرفت کار تعمیرات اساسی واحد دو گازی، لایروبی حوضچه آبگیر واحدهای بخاری، پمپ‌خانه آب دریای نیروگاه بخار و و نیز سیستم آب شیرین‌کن دریا بازدید کرد.

گفتنی است در جریان بازدید مدیرعامل برق حرارتی از نیروگاه نکا اهم اقدامات و فعاليت‌هاي انجام شده و در دست اقدام نيروگاه در راستای رفع محدودیت و افزایش آمادگی واحدها از جمله پیشرفت کار تعمیرات اساسی واحد دو گازی، لایروبی حوضچه آبگیر، تعمیرات فاز اول و میزان پیشرفت نصب تجهیزات فاز دوم سیستم آب شیرین‌کن، ارتقای توان و بازدهی پمپ‌های آب دریا و نیز نتایج مطالعات انجام شده در خصوص چالش سرعت گرفتن روند کاهشی سطح آب دریای خزر مطرح و بر چاره‌اندیشی و یافتن راهکارهای مناسب برای برون رفت از این مشکلات تأکید شد.ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: