گلوگاه ما

تعداد بازدید: 71 بازدید
|
کد خبر: 155435
مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران گفت: امسال اگر اداره یا نهادی باوجود اخطارها همچنان در زمره واحدهای پرمصرف باشند، صد در صد برق آن اداره قطع می‌شود.
تاریخ انتشار: 12 ژوئن 2023

سیدکاظم حسینی کارنامی مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران در نشست خبری با اصحاب رسانه با موضوع گذر از پیک مصرف تابستان ۱۴۰۲ و اجرای طرح پاداش ۲۰ برابری مدیریت مصرف برق، اظهار کرد: این شرکت دارای یک میلیون و ۵۶۰ هزار مشترک دارد که ۷۵ درصد آن خانگی هستند.

وی افزود: در صنعت ۲۰۰ مگاوات مصرفی دارند که ۲۰ درصد از انرژی را مصرف می‌کنند.

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران، خاطرنشان کرد: بار پایه ما بین ۷۰۰ تا ۸۰۰ مگاوات است اما در فصل گرما این میزان به دو هزار و ۴۰۰ مگاوات می‌رسد.

این مسئول ادامه داد: با توجه به ناترازی میان تولید و مصرف و کمبود ۱۲ هزار مگاواتی تولید به نسبت مصرف اهمیت مدیریت مصرف بسیار روشن است.

حسینی کارنامی بیان کرد: در دولت سیزدهم و اقدامات صدگانه انجام شده، تابستان بدون خاموشی را پشت سر گذاشتیم.

وی عنوان کرد: الگوی مصرف در مازندران ۴۰۰ کیلووات در ماه است که فرصت مناسبی برای برخورداری مشترکین استان از طرح پاداش ۲۰ برابری است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران، اعلام کرد: طرح پاداش مصرف برای تمامی مشترکین خانگی، تجاری و صنعتی اجرا می‌شود و در قبال صرفه جویی به نسبت مدت مشابه سال قبل، پاداش می‌گیرند.

این مسئول ادامه داد: مشترکین می‌توانند با صرفه جویی بازای هر کیلووات صرفه جویی دو هزار تومان پاداش بگیرند و لازمه آن مدیریت مصرف است.

حسینی کارنامی تاکید کرد: در سال گذشته ۵۸۰ هزار مشترک خانگی مازندران با صرفه‌جویی، پاداش دریافت کردند.

وی مطرح کرد: کسانی که در بخش کشاورزی بتوانند با ما ۵ ساعت همکاری داشته باشند ۱۹ ساعت باقیمانده روز برق برای آنان رایگان محاسبه می‌شوند.

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران، گفت: پایش و نظارت مستمر بر ادارات و دستگاه‌های دولتی نیز در دستور کار است و برای واحدهای پرمصرف اخطار صادر می‌شود.

این مسئول اشاره کرد: اوج مصرف ما از ۱۱ تا ۲۲ در روز است و درخواست ما صرفه‌جویی است.

حسینی کارنامی تصریح کرد: امسال در دو بخش خانگی و تجاری، خاموشی نداریم و قطعی‌ها عمدتا به دلیل تعمیرات و یا تعویض ترانسفورماتور‌ها است.

وی افزود: هیچ یک از قطعی‌های احتمالی به دلیل کمبود تولید نیست و قطعی‌های موقت جهت تعمیرات نیز اطلاع‌رسانی خواهد شد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران، خاطرنشان کرد: طبق توافقنامه‌ای که با واحدهای صنعتی منعقد شد در هر هفته ۱۲ ساعت و در ماه ۴۸ ساعت، برق قطع خواهد شد که از قبل روز و ساعت آن به واحدهای صنعتی اعلام خواهد شد.

این مسئول در خصوص چرایی روشنایی برخی از معابر درون شهری گفت: همکاران ما در طول شب نمی‌توانند اقدام به تعمیرات کنند که لذا در روز اقدام به روشنایی معابر می‌کنند تا تیرهای برق فاقد روشنایی مشخص و تعمیرات صورت گیرد.

حسینی کارنامی اعلام کرد: ۸۰ دستگاه رایگان پنل خورشیدی به عشایر مازندران داده شد تا جهت مصارف خود استفاده کنند.

وی عنوان کرد: اگر یک مشترک خانگی بخواهد به میزان مصرف خانگی حدود ۵ کیلووات اقدام به نصب پنل خورشیدی کند می بایست بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان هزینه کند.

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران، گفت: در حالی قیمت تولید هر کیلووات برق ۳۵۰ تومان است که نرخ تعرفه برق برای مشترکین ۱۰۰ تومان است.

این مسئول گفت: بنا است جهت مدیریت مصرف خوش نشین‌ها، کنتورهای هوشمند در این واحدها نصب شود و این امر به طور آزمایشی در حال انجام است.

حسینی کارنامی عنوان کرد: واحدهای اداری بانکی و تجاری که پر مصرف هستند اگر پس از صدور اخطار اقدام به کاهش مصرف نکنند قطعا برق آنان را قطع خواهیم کرد.

وی متذکر شد: در سال گذشته برق ۵ نهاد دولتی پر مصرف مازندران قطع شد و امسال نیز اگر اداره‌ای علیرغم اخطارها همچنان در زمره واحدهای پرمصرف باشند، صد در صد برق آن اداره قطع خواهد شد.ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: