گلوگاه ما

تعداد بازدید: 198 بازدید
|
کد خبر: 132369
رئیس اداره منابع طبیعی گلوگاه از کشف دو دستگاه نیسان حامل گونه چلم در مسیر جاده گلوگاه به بهشهر خبر داد.
تاریخ انتشار: 6 فوریه 2017

به گزارش گلوگاه ما، تقی عباسیان رستمی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار ما اظهار کرد: اکیپ گشت و مراقبت یگان حفاظت منابع طبیعی گلوگاه حین گشت و کنترل حوزه استحفاظی در بهمن ماه سال جاری موفق به کشف و ضبط محصولات فرعی چلم شدند.

 

وی افزود: ماموران این اداره در مسیر جاده گلوگاه به بهشهر در حین گشت موفق به ضبط دو دستگاه خودرو نیسان که از جنگل های حوزه استحفاظی گلستان تهیه و بارگیری شده بود و قصد حمل آن به تهران را داشت شدند.

 

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گلوگاه عنوان کرد: مامورین یگان پس از ضبط ماشین حامل چلم(همیشک) و توقیف آن در پارکینگ نیروی انتظامی اقدامات قانونی را انجام داده و پرونده را جهت برخورد قانونی به مراجع قضایی تحویل دادند.

 

عباسیان رستمی درباره گونه چلم توضیح داد و خاطر نشان کرد: گونه چلم یکی از گونه های گیاهی بوته ای است که یکی از پوشش های جنگلی بوده که در صخره ها ومناطق پرشیب رویش می‌کند.

 

وی بیان کرد: این گونه نقش بسیار مهمی در حفاظت آب و خاک در اراضی شیب دار ایفا می‌کند، همچنین گونه ای‌ ارزشمند برای تغذیه وحوش نظیر گوزن، آهو، شوکا و غیره به‌شمار می آید.

 

رئیس اداره منابع طبیعی وآبخیزداری گلوگاه در پایان یادآور شد: حفاظت از این گونه، بسیار مهم بوده و قطع، تهیه و تبدیل این گونه ارزشمند آسیب جدی به رویش ها و اکوسیستم جنگل وارد می‌کند.ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: