گلوگاه ما

تعداد بازدید: 151 بازدید
|
کد خبر: 141835
تاریخ انتشار: 21 دسامبر 2017

به گزارش گلوگاه ما ،

[ad_1]

محمدجواد آذری‌جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن تبریک روز پژوهش پیامی به همین مناسبت صادر کرد.

پیام آذری جهرمی به مناسبت روز پژوهشبه گزارش حوزه دنیای ارتباطات گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ محمدجواد آذری‌جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به مناسبت روز پژوهش پیامی صادر کرد.

وی در این پیام ضمن گرامیداشت این روز و تبریک به دست‌اندرکاران این عرصه، تأکید کرد که اندیشه‌ورزی و پژوهش از جایگاه شامخی در دستیابی به ایده‌های نو و کارآمد در عرصه گسترش دانش برخوردار است.

وزیر ارتباطات همچنین ابراز امیدواری کرد که در سایه تلاش‌ها و حمایت‌های مالی و معنوی وزارت متبوعش از کوشش‌های صادقانه پژوهشگران دلسوز، بتوانیم در آینده‌ای نزدیک شاهد افق امیدبخشی از شکوفایی اقتصاد دیجیتال در کشورمان باشیم.

در متن پیام  آذری‌جهرمی  آمده است:

“مایه بسی خوشوقتی است که فرارسیدن هفته پژوهش را به تمامی عزیزانی که به نحوی درگیر فعالیت‌ای پژوهشی در حوزه فاوای کشور هستند، تبریک و تهنیت عرض نمایم.
برکسی پوشیده نیست که اندیشه‌ورزی و پژوهش از جایگاه شامخی در دستیابی به ایده‌های نو و کارآمد در عرصه گسترش دانش برخوردار بوده و هرگونه سرمایه‌گذاری بر این مقوله خطیر در ابعاد بنیادی، کاربردی، راهبردی و توسعه‌ای تضمین‌گر رونق کشورعزیزمان در همه ابعاد خواهد بود.
در عرصه حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، با توجه به جایگاه ویژه این حوزه‌ در توانمندسازی سایر فناوری‌ها و گشودن زمینه‌های کارآفرینی و تولید و اشتغال که نهایتاً به تبلور «اقتصاد دیجیتال» در جامعه منجر می‌شود، سهم بزرگ و شایانی از پژوهش را به خود تخصیص می‌دهد. شکوفایی فنّ شاخه‌هایی از قبیل اینترنت اشیاء، نسل جدید ارتباطات «مبتنی بر نرم‌افرازی»، رایانش ابری، کلان داده‌ها، شبکه‌های سلولی، رادیوی پرظرفیت و شناختی و …
امروزه شرایطی را در جهان فراهم نموده که به آسانی می‌توان، ضمن صرفه‌جویی چشمگیر در مصرف منابع و انرژی لازم و نیز افاقه به موقع بر خسران‌ها و فجایع احتمالی در زیست‌بوم، خدمات با ارزش‌افزوده بارزی را به آحاد جامعه ارائه داد و بدینگونه بر رونق اقتصاد و رفاه در جامعه افزود.
در حوزه فضایی نیز رسیدن به نقطه‌ای که ضامن تأمین نیازهای کشور از خدمات فضایی باشد از قبیل طراحی، ساخت و عملیاتی نمودن سامانه های مرتبط نظیر ماهواره‌ها و سکوهای استراتوسفری مورد نظر است. دستیابی به زیرساخت‌های مناسب در حوزه فضایی نیز جز با سرمایه‌گذاری مناسب در پژوهش و فناوری محقق نخواهد شد.
فرصت را مغتنم شمارده، ضمن گرامیداشت این روز پرقدر، آمادگی کامل این وزارت را در تحقق بخشی به اهداف عالیه پژوهشی در حوزه فاوا اعلام داشته، توفیق روزافزون پژوهشگران محترم را در مسیر نیل به این اهداف از درگاه ایزدمنّان مسئلت می‌دارم.
در پایان نیز جای دارد، مراتب سپاسگزاری صمیمانه خود را از تلاش‌های بی‌دریغ و دلسوزانه روسای محترم نهادهای تابعه به ویژه پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات و پژوهشگاه فضایی ایران که پشتیبان این وزارت در این مسیر دشوار هستند، به جای آورده و توفیق و تندرستی روزافزون تک‌تک عزیزان را در عرصه خدمتگزاری به میهن عزیزمان از خداوند متعال مسئلت ‌دارم. باشد که در سایه این تلاش‌ها و حمایت‌های مالی و معنوی وزارت متبوع و دستگاه‌های تابعه از کوشش‌های صادقانه پژوهشگران دلسوز، بتوانیم در آتیه‌ای نه چندان دور شاهد افق امیدبخشی از شکوفایی اقتصاد دیجیتال در کشورمان باشیم.”

انتهای پیام /

پیام وزیر ارتباطات به مناسبت روز پژوهش

[ad_2]

منبع خبر: باشگاه خبرنگاران جوان

لینک منبعگلوگاه ما: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: